Українська культура: дивний, незрозумілий, але цікавий проект.

15 грудня в нашому місті, у точці перетину чи не всіх найактуальніших мистецьких потоків краю, відбулася презентація оновленого журналу «Українська культура». 90-річна історія позаду, і ще більше заплановано на майбутнє.

Після Венеціанської бієнале та київського бомонду з новим поглядом на Україну мистецьку до Чернівців прибула головний редактор видання Марія Хрущак: «Нам всі говорять про те, що немає критики, немає журналістики. Але, повірте, у нашій державі вистачає людей, які готові експериментувати.»

Захід відвідали чернівецькі митці, чимало молодих людей, а також куди ж без преси. Саме молодіжне чернівецьке телебачення пані Марія відмітила особливо: «Це теж своєрідний феномен і ми б раді були розказати про Вас широкій аудиторії».

Відродження одного з найстаріших подібних видань України чи не безпосередньо пов’язане з 20-річчям гурту «Воплі Водоплясова». «Я  переглядала номери, — розказує головний редактор, — і побачила на обкладинці вересневого номеру 1991 року фото тоді ще молодих, але вже відомих «ВВ». Ми звернулися до Олега Скрипки з пропозицію про співпрацю у відновленні «Української культури».  Сьогодні видання існує за рахунок меценатів та спонсорів: приємно розуміти, що в нас, наперекір усьому, є небайдужі до національного люди.

У Венеції «Українська культура» стала безпрецедентною подією. «Англомовний номер для європейської публіки ми представили в рамках проекту Оксани Мазь («Гентський вівтар. Друге відновлення» — частини відомого твору братів Хубертів, відтворені в мозаїках з писанокред.). Для них це був фурор і ми раді, що аудиторія виявилася готовою нас прийняти.»

З нового року журнал виходитиме щомісяця, а раз в три місяці планується випускати англомовний номер. Редакція «Української культури» радо співпрацюватиме з різними журналістами, які зможуть писати у форматі видання.

 Анна-Марія ЛУЧАК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>