Інтуїція — друг чи ворог?

 «Інтуїція — це єдина варта уваги річ у світі»

Альберт Ейнштейн

Є думка, що інтуїція — це спосіб, за допомогою якого наші душа й серце спілкуються з нашою свідомістю. Вона виходить далеко за межі логіки й здорового глузду. Людська інтуїція використовує не тільки візуальні образи, але й символи, увесь досвід, накопичений за історію розвитку людини. Саме тому інтуїція за своїми можливостями незрівнянно багатша за всі інші форми пізнання. Миттєве осяяння, блискавичний точний здогад, знання, яке взялося нізвідки і яке не має пояснень — саме так можна пояснити цю таємничу людську здібність. 

Слово «інтуїція» часто використовується для позначення чогось невизначеного, не підкріпленого логікою. Психологи щодо інтуїції виражають різні думки: з однієї сторони інтуїцію протиставляють логіці та мисленню, а з іншої, саме вона в певних ситуаціях слугує ключем до успіху. Що б там не говорили, але й саме виживання людства, здається, значною мірою залежить від ступеня розвитку інтуїції. Виявляється, не так просто пояснити інтуїцію з точки зору науки — межа між науковим та містичним поясненням дуже тонка. Одне можна сказати напевно: все, що відбувається в природі тісно пов’язане між собою. Існують жорсткі причинно-наслідкові зв’язки. Якщо це так, тоді виникає питання: яка ж роль інтуїції? Саме це загадкове явище допомагає людині шукати гармонію в світі. Ми інтуїтивно вибираємо друзів, коханих, середовище, в якому ми знаходимось. Запеклі раціоналісти стануть заперечувати цей факт, стверджуючи, що в усіх ситуаціях керуються розумом. Але людина не може завжди продумувати та вираховувати розвиток подій неперед. Так же і з глузду можна з’їхати. У нашому житті часто виникають непередбачувані обставини. В таких ситуаціях людина покладається на інтуїцію.

Ця дивовижна людська здібність може стати ворогом, якщо ми будемо повністю ігнорувати її, сліпо піддаючись правилам розрахунку.

Інтуїція виступає другом, якщо довіритись «внутрішньому голосу». Кожен може пригадати випадки, коли наступав стан незрозумілої тривоги чи передчуття небезпеки, або ж навпаки очікування чогось хорошого.

Звичайно, не варто один раз повірити в «чорну кішку» та все життя просидіти вдома, вважаючи кожен сон віщим, а кожню думку пророчою. Поєднання «внутрішнього голосу» з досвідом та фактами — ось ключ до успіху. Інтуїція — це реальне явище, яке можна розвивати так само, як пам’ять чи увагу.  Існує багато спеціальних вправ для розвитку інтуїції. Освоївши таке дивовижне вміння, як прислухатись до «внутрішнього голосу», можна полегшити життя, особливо студенське. Погодьтесь, інтуїція відіграє величезну роль в навчанні студента.

Довіряйте своїй інтуїції та з розумом використовуйте це вміння.

Катерина СЕРБІН

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>