ПЛАСТ у Чернівцях

Список занять сучасної молоді можна перераховувати день і ніч. Хіп-хоп, дайвінг, сноубординг, фейсдаун та багато іншого. Мою ж увагу привернула досить неординарна пластова діяльність. Дізнавшись про осередки цієї організації в Чернівцях, я вирішила більш детально розпитати про Пласт у найактивніших її  учасників.

Найбільш відомим у місті є курінь ім. Ірини Вільде, зв’язковою якого є старша пластунка – Тая Наконечна. Мені вдалось поспілкуватись з курінною, пластункою-розвідувачкою Марією Павлюк.

Nф: Маріє, розкажіть в загальних рисах про Пласт в Чернівцях?

М.П.: Відроджений ПЛАСТ на Буковині вже 11 років. Функціонують два юнацькі курені (11–18 років). Дівочий — присвячений буковинській письменниці Ірині Вільде та хлоп’ячий — буковинському діячу — Петру Войновському.

Nф: Яка мета сучасного Пласту?

М.П.: Мета Пласту — сприяти всебічному, патріотичному вихованню української молоді на засадах християнської моралі.

Пласт розвиває духовні, розумові, соціальні і фізичні здібності своїх членів; плекає серед молоді традиції її предків, вчить берегти їх, розуміти історію, культуру та національні традиції.

Nф: Чим уже відзначились чернівецькі пластуни?

М.П.: Влітку наші пластуни відвідали летунський табір «Чота Крилатих» у Івано-Франківській області. Учасники отримали авіаційні знання від досвідчених пілотів та інструкторів, навчились літати на пара планах та дельтапланах.

Також ми долучилися до відзначення Дня народження рідного міста – разом з іншими дітьми розмалювали на асфальті найбільший герб Чернівців. 14 жовтня пластуни Сторожинця організували ряд заходів присвячених святу Покрови та дню УПА. 5 листопада чернівецькі пластуни провели ювілейну історико-патріотичну теренову гру для школярів “Листопадовий Зрив”.

Nф: Чи розплановані уже наступні акції пластунів?

М.П.: Звичайно, що так. 27 листопада в нас буде святкування 11-річчя станиці Чернівці, ми проведемо акцію — міс та містер маленьокого Парижу серед пластунів.

В грудні, традиційно, відбудуться Андрійвські вечорниці для всіх бажаючих, а також акція до дня Святого Миколая. Ми збираємо гроші, іграшки, речі для діток з дитбудинків. Також Пласт займається ВВМ. Вифлеємський Вогонь Миру — це акція з метою передачі Вифлеємського вогню по різних містах та країнах. Орієнтовно в грудні-січні, для того щоб люди на Різдво могли мати вдома цей вогонь.

Nф: Дякуємо за спілкування. Хочемо побажати успіхів майбутній діяльності пластунів та втілення усіх їхніх задумів.

Христина САГАН

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>