Стоп ВІЛ! Я обираю життя!

Зупинимо СНІД разом”

Елтон Джон

Хвороба під назвою СНІД щороку прогресує та забирає життя мільйонів людей. СНІД — Синдром Набутого Імунодефіциту — вірус, який проникає в організм людини і руйнує його імунну систему. На сьогоднішній день у світі близько 40 мільйонів людей інфіковані ВІЛ. Та кожен з нас може зменшити швидкість поширення хвороби, адже за час розвитку вірусу у світі та Україні створені лабораторії, центри діагностики та лікування, організації боротьби проти СНІДу.

Українське студентство добре проінформоване про ВІЛ/СНІД. Проте, як і більшість населення, не сприймає серйозно можливість захворіти. Усім відомо, що єдина можливість переконатися та виявити, чи заражена людина ВІЛ — пройти тестування. Здійснюється тестування через простий аналіз крові. У Чернівцях є місце, де студенту можна анонімно та безкоштовно зробити такий тест. Проте наявні скарги: часом відмовляють у такій можливості. NewФормати вирішили провести своєрідне розслідування: ми прийшли за адресою студентської поліклініки, вул. Стеценка 5а, в реєстратурі нам пояснили, що пройти таке тестування можна в кабінеті інфекційних захворювань. Знаходимо потрібний нам кабінет, стукаємо в двері, заходимо… Всередині нас привітно зустрічає пані лікар. Вона розповіла, що можна зробити тест абсолютно безкоштовно та анонімно, щодня з 8.00 до 10.00 години. Після забору крові нам дякують за те, що не побоялись прийти і кажуть, що результати будуть готові через два дні.Та не завжди прийоми в таких закладах бувають взаємоввічливими, часто студентам доводиться шукати інший вихід з цієї ситуації.

Ми не повинні цуратися таких перевірок, а тим більше людей, які ВІЛ-інфіковані. Добре відомо, що в Україні переважає негативне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Згідно з результатами останнього дослідження, яке проводилося Програмою розвитку ООН, лише незначна частина українського суспільства толерантно ставиться до ВІЛ-інфікованих людей. Однією з рекомендацій щодо зниження рівня нетолерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ, є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на все населення, яка сприятиме подоланню страху, хибних стереотипів і упередженого ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

ВІЛ-інфекція передається трьома шляхами:

1. ВІЛ може передатися при незахищеному статевому контакті , якщо один із партнерів є носієм.

2. ВІЛ може передаватися через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженного кров’ю леза, манікюрних наборів.

3. ВІЛ може передаватися від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю.

ВІЛ-інфекція не передається:

1. ВІЛ не можна вдихнути, немає його в сльозах, поту, слині, неможливо заразитися, доторкнувшись до зараженої людини.

2. Шкіра — нездоланний бар’єр для ВІЛ.

3. Такі комахи, як комарі, не переносять ВІЛ.

4. Можна торкатися, обніматися, цілуватися із ВІЛ-позитивною людиною, можна носити одяг ВІЛ-позитивної людини.

5. Можна користуватися предметами та пристроями, туалетом, душем, білизною разом із ВІЛ -інфікованою людиною.

Отже, слід пам’ятати: якщо ти ВІЛ-інфікований — ти не самотній. Необхідно приєднатися до групи ВІЛ-позитивних людей, отримуючи допомогу асоціацій, центрів тощо. ВІЛ-позитивна людина має право вести особисте життя, право мати друзів, право жити, одержувати інформацію і освіту. ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. На щасливе життя мають право усі. Надію залишати ніколи не можна.

Христина САГАН

Андрій КАЛИТЮК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>