Вони починали з нами

Бажання студентів творити щось нове, цікаве, захоплююче стало фундаментом для створення «NewФорматів». Газета стала втіленням свіжих ідей, творчої наснаги, хорошого настрою.

Одним з ідейників і першим редактором видання стала Ольга Білоголова. Переживання, інколи поспіх, нерви плюс велика відповідальність лежать на плечах редактора. Та все ж вкладені зусилля і старання приводять до успіху. З часом Ольга працює в чернівецькій газеті “Свобода Слова”. А це неабиякий успіх. Зараз колишній редактор говорить :  “Щодо того, чи варто працювати в університетських виданнях чи ні, скажу одне — це необхідно, особливо якщо є бажання і відчуття слова  та інформації. Плюс — це нові знайомства, цікаві зустрічі і самовдосконалення. Але це не все. Треба також і багато старатися, аби належно виглядати в очах читачів. Головна мета таких видань — розкрити талант студента і навчити його цікаво і змістовно викладати свої думки, а якщо це ще й цікаво людям — то користь отримують обидві сторони — читач і автор “. Досвід роботи у таких газетах збільшує шанси потрапити у більш солідні і престижні видання. Тут студент вдосконалює свою майстерність, вивчає красу слова і навчається чогось у інших. При цьому не обов”язковий диплом журналіста. І як стверджує Ольга: “Одні роботодавці вимагають диплому журналіста, коли приходиш на співбесіду, а інші — ні. Це вже залежить від особистості. Якщо людина вражає редактора своєю обізнаністю та цікавістю, то питання диплому відпадає автоматично…”  Є до чого прагнути, чи не так?

Неможливо не згадати й про Віталію Козменко. Працювала в газеті від початку її створення до середини 2010 року. Завдяки успішному проходженні практики влаштувалася на роботу в газету “Від і До”. Віталія вважає, що час, проведений в студентській газеті, не даремний : “Тепер, переглядаючи газету, розумію, що це не просто матеріали, це перші експерименти в жанрології, пошуки свого стилю написання статей та відображення подій через світлини. Газета стала можливістю реалізувати свій ще юний творчий потенціал без будь-яких рамок, адже ми самі творили те, що було нам цікаво й показували це так, щоб такий же студент, як ми, взяв до рук газету й прочитав. Відсутність цензури, як редакторської, так і зі сторони ректорату давала змогу втілити в життя мрії кожного журналіста, писати так, як вважаєш за потрібне. Збори в редакції, спілкування з різними людьми, написання матеріалів до газети, “складання” газети, адже раніше всі сторінки ми самі складали, допомагали краще організовувати свій час. У творчому плані робота в газеті допомогла опанувати певні професійні навики та відточити майстерність”. А чого ще треба?

Дмитро Луканюк — ще одна яскрава особистість в історії видання.  Зараз він працює у Чернівецькій “Добі”. Хоч він вважає, що досвід залежить від людини, а не від газети, проте все-таки погоджується, що люди, які працюють у “форматах” отримають його чимало. Дмитро каже: “Я багато навчився. Головне вчитися і хотіти”.  Щодо історії створення газети, хлопець згадує : ” Ми, коли створювали “формати”, набирали людей, які “петрають” щось у журналістиці, щоб було з ким працювати. А вже потім з’являлися бажаючі вкласти лепту у наш непосильний труд”. І воно було того вартим.

Цінним у редколегії був Олександр Ткачук. Як він стверджує сам, його потрапляння в “формати” було трішки парадоксальним, адже вже тоді хлопець працював в обласній газеті “Буковина”. “Я приніс певний досвід практичний в студентську газету, яка лише створювалась. Хоча сам був ще зелений і багато чому вчився як і в «Буковині», так і в «Newформатах» . Він був першим верстальником. Олександр назвав це скромним вкладом, проте воно зовсім не так.

Наші колеги не лише важко трудились, але й відпочивали разом. Як знаємо, колектив зближує. Створення нових номерів супроводжувалось хорошим настроєм, сміхом, справжнім студентським щастям.

Ірина СЕМЕГЕН

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>