Мистецтво робити компліменти

- О, у вас таке чудове волосся… Як перука.
– Ви такий розумний. Вам череп не жме?

Ви думаєте це зараз анекдоти такі? Як би не так. Сьогодні подібні слова часто можна почути з вуст будь-якого молодика, який начебто намагається зробити комплімент дівчині. Або ж, навпаки.

Красиві слова починають ставати все банальнішими, стають ще одним інструментом для лестощів. То в чому ж істинний секрет компліментів?

Мистецтво робити компліменти сягає давніх-давен, коли єгипетські фараони не могли налюбуватися красою та невимушеністю своїх дружин. Саме тоді з покоління в покоління почали передаватися секрети молодості та здоров’я. І все заради чого? – заради поклоніння та  вшанування краси. Пізніше з’явився славнозвісний герой — покровитель  жіночих сердець – Казанова, згодом – Дон Жуан. Всі вони знаходили потаємні ключики до жіночих сердець простими словами: «красива», «ніжна», «надзвичайна».

Тоді це було мистецтво. Зараз – звичайна буденність. Ніякого лоску та шарму. Все частіше відповіддю на подібні слова стає відгук: «ну і що тобі потрібно цього разу?».  З сучасних компліментів зникло одне поняття – щирість.
Так, саме щирість і є основою будь-якого компліменту. Ви повинні говорити так, щоб у людини ні на мить не виник сумнів щодо правдивості ваших слів. Не зловживайте абстрактними поняттями,  дайте зрозуміти вашому співрозмовнику, що він є унікальним. Звертайте увагу на ті окремі якості, які для вас виділяють цю людину із сірої маси. Набагато краще звучать компліменти типу: «в тебе милі ямочки на щічках, коли ти усміхаєшся», ніж «шикарно виглядаєш сьогодні, бейба».

Існує стереотип, що чоловіки повинні осипати жінок компліментами з ніг до голови. Стоп. Думаєте, тільки жінки хочуть, щоб ними захоплювалися?

Чоловіки до компліментів відносяться обачно, сторожко. Тому комплімент, який ви хочете їм зробити, повинен мати під собою надійну основу, не бути «порожніми теревенями».  Змушуйте його відчути гордість за себе як не за просто «красивого, розумного, милого», а за «ох, як же ти вміло впорався з неполадками в моєму комп’ютері!».  Робіть акцент на рідкісних якостях чоловіка (якщо він ще й готувати вміє, то хваліть його кожного дня :) ).

Проте пам’ятайте, що з’ївши забагато солодкого, людину починає просто нудити. Компліменти повинні чергуватися з зауваженнями, критикою, і висловлюватися людині тільки тоді, коли вона їх справді заслуговує. До всього хорошого звикаєш швидко, і тоді воно втрачає свою цінність.

Начитавшись спеціальної літератури, поцікавившись думками людей, для себе я вивела просту формулу: комплімент = щирість + оригінальність.

Respect each other!

Олена ЩУР

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,698 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>