Люди із синіми очима

Зараз в Європі проживає 20–40 % світлооких людей. А ще 6–10 тисяч років тому все населення нашої планети було виключно  карооким.  Що ж змінилося?

Виявляється, саме тоді відбулася поява гену ОСА2, який відповідає за регуляцію вироблення меланіну. Різноманітні мутації в структурі  гену викликають зміну стандартного забарвлення,  але найчастіше просто зменшується кількість темного пігменту. Вважається, що мутація відбулася всього лише в одного нашого предка, але вона була настільки стійкою і непорушною, що увійшла в норму варіацій забарвлення очей.  Ханс Ейберг навіть висунув гіпотезу, що такий предок імовірно проживав у північно-західній частині Чорноморського регіону.

До речі, світлооокість зумовлена не лише малим вмістом пігменту, а і специфікою пігментного шару.  Так, якщо він дуже нещільний, то очі матимуть дивовижний темно-синій колір.

Хоча світлі очі зумовлені однією перебудовою в гені (при кароокості цей ген досить варіабельний), вони здатні вносити в життя людини порівняно серйозні зміни. Так, в Університеті  Луїнсвіль було виявлено, що власники блакитних очей більш схильні до наукової діяльності, вони більш старанні, легше зосереджуються на екзаменах. Мислення в них стратегічне, що допомагає  краще розподілити свій час. А кароокі люди спритніші, ніж їх світлоокі колеги, що допомагає їм досягати успіхів у спорті. Свою думку вчені підтримують також тим, що такі гіганти науки, як Олександр Флемінг та  Марія Складовська-Кюрі мали неймовірно красиві очі блакитного кольору.

Ще світлоокі люди чутливіші до болю. А еволюційна доцільність «схиляє» блакитнооких чоловіків до такої поведінки, за якої вони підсвідомо обиратимуть собі в дружини таких же блакитнооких жінок, щоб уберегтися від зради. Пояснюється це тим, що пара із світлими очима може народити дитину лише з такими ж очима. У карооких батьків шанс мати чадо із синенькими очима складає 1:4 і це лише в тому випадку, якщо у кожного з них мати чи тато були якщо не власниками, то хоча би носіями гену блакитних очей. Отже, генетику доб-ре знати у всіх випадках – щоб бути впевненим у батьківстві, або, щоб правильно підбирати коханців.

Жарти це добре, але не варто забувати – сам по собі колір очей ще нічого не гарантує. Адже наше життя залежить від наших вчинків, а не від того, які у нас очі. Хоча…))))

Анна Ярмолюк

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,698 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>