Корисна доза сну для щоденної посмішки

Сон – це значна і важлива частина життя кожної людини, адже, за підрахунками вчених, приблизно третину життя ми проводимо уві сні. За час сну наш організм повинен відновитися психологічно і фізіологічно, набратися сил і енергії для нового дня.

Відомо, що для здорового сну необхідно 6–10 годин. Часті стреси, хвилювання надзвичайно згубно впливають на наш сон, який є одним із найбільших людських задоволень.

Нещодавно британські вчені з університету Варвіка та Лондонського імперського коледжу провели анкетування понад десяти тисяч жителів туманного альбіону і визначили залежність між середньою тривалістю сну на добу та станом здоров’я опитуваних. Висновки були такими: люди, які сплять 5 і менше годин на добу, живуть менше тих, хто відводить на сон 7–8 годин. Регулярне недосипання може призвести до серйозних проблем з серцем, дратівливості, швидким переходом від ейфорії до депресії, а також апатії. Не менш шкідливим є і надлишок сну: виникає ризик різноманітних захворювань, ламається добовий біоритм, знижується тонус організму, що веде до хронічного головного болю, втрати апетиту, депресії. Зауважили учені й те, що тривале недосипання чи постійні перешкоди під час сну підвищують ризик появи шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю.

Цікавим є той фактом, що під час недавніх досліджень було доведено, що інформацію, отриману безпосередньо перед сном, люди запам’ятовують краще і на довший період. Уві сні йде відновлення душевних і психічних сил не тільки за рахунок зняття напруги, але й також на біорівні. Доведено, що саме під час глибокого сну відбувається утворення нових нервових клітин – нейронів.

Необхідні сприятливі умови для сну. Перш за все намагайтеся лягати спати завжди в один і той же час, бажано не пізніше 22 години, так як найбільш корисний час для сну – з 22 години до 5 години ранку. Надзвичайно корисними є прогулянки на свіжому повітрі перед сном (за 2–3 години). Рекомендується також звільнитися від переживань дня, налаштуватися на повноцінний сон, що відновить сили всього організму. У жодному випадку не пийте тонізуючі напої (каву, газовану воду і т.д.), оскільки вони діють збудливо на нервову систему і сон як рукою зніме.

Отже, сон – це основа здоров’я, успішного дня та гарного настрою. Тому не дивлячись на негоду за вікном та мінусову температуру прокидайтеся з радістю, посмішкою щодня, адже психологічний стан є не менш важливим, ніж фізичне самопочуття.

Анна Бабійчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,698 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>