Шекспірівське: бути чи не бути?

Шприц, вата, спирт. Страшно звучить, еге ж?

Та як би не так! За такими страшними словами насправді криється елементарне піклування про ваше здоров’я.  Хоча імунізація людини є основою її подальшого здорового життя, багато студентів (та і взагалі дорослих) намагаються відтягнути візит в поліклініку чи взагалі відмовляються робити те, про що зараз ведеться багато дискусій, а саме – вакцинацію. Тому чи не слід було б зважити всі «за» і «проти» перед тим як винести для себе остаточне рішення?

Лікарі стверджують, що ще декілька років назад вакцинація була обов’язковою та вкрай необхідною, оскільки хвороби, які несли велику небезпеку для життя людини були досить поширеними. Проте після випадку, що стався у Донецьку у 2008 році (нагадую, що тоді через 15 годин після вакцинації помер 11-класник Антон Тищенко)до вакцинації почали ставитися із підозрою. Ми вирішили дізнатися думку Федорюк С.В., заступника головного лікаря з питань медсестринства міської поліклініки №5.

N.Ф.: Зараз відбуваються масові відмови від вакцинації. Які Ваші коментарії щодо цього?

Ф.С.: Перед усім, це звісно, той нещасний випадок 2008 року. Причиною трагедії вважалася вакцина від кору, яку і вводили хлопцеві. Тоді цю історію швидко підхопили ЗМІ та перетворили вакцинацію у зброю масового винищення. Проте, мало хто знає, що насправді вакцина була якісною і такий результат виник як алергічна реакція на деякі речовини при ГРЗ.

N.Ф.: Чому вакцинація так важлива для здоров’я людини?

Ф.С.: Кожного дня ми ходимо на роботу, на навчання, знайомимося з новими людьми. І ніхто не застрахований від того, щоб в тому ж самому транспорті не стикнутися з носієм хвороби. Студенти, недооцінючи значення профілактичних щеплень, відмовляються від них, тим самим не усвідомлюючи, що конкретна зустріч не щеплених осіб зі збудником хвороби може виявитися фатальною.

Варто поглянути на справу з іншої сторони: а може справа в умовах, в яких і проводяться подібні щеплення? Адже антисанітарія, вже використані шприци та неякісна вакцина може перетворитися в трагедію.

- Насправді, в нас дуже хороші умови, — пояснює головний лікар міської поліклініки №5 Коломієць Т.С. – Для вакцинації використовуємо тільки одноразові шприци, зберігаємо вакцину у відповідних умовах. Ми здійснюємо вакцинацію тільки за письмовою згодою, завжди проводимо санітарно-освітню роботу зі студентами, тестуємо стан їхнього здоров’я на момент щеплення.

Думки студентів розходяться: робити чи не робити?

- Самі щеплення робити варто, — розмірковує Андрій, студент 2 курсу філософсько-теологічного факультету, — проте варто звертати увагу на якість вакцин, оскільки більшість смертей відбувається саме через негативну реакцію на ті чи інші компоненти вакцини.

Яким буде наступний крок залежить тільки від вас. Щеплення – надійний спосіб захистити себе і близьких від небезпеки. Але і з цим слід бути обережним: погана вакцина чи захворювання під час щеплення можуть вилитися в негативний результат.

Be careful!

Олена ЩУР

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,698 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>