Що ви знаєте про стипендії?

Відомо, що для студентів, які навчаються на державній формі навчання, хороші оцінки та характеристики приносять довгоочікувані зарплати-стипендії. Поряд зі звичайними (ординарними) існують також іменні стипендії: Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, ім. М. Грушевського, Обласної державної адміністрації та іменні (персональні) стипендії кожного факультету.

Стипендія Президента України становить 1000 грн. і призначається посеместрово чотирьом студентам ЧНУ. Стипендія Верховної Ради України — 1200 грн., призначається тільки двом студентам на рік. Стипендія Кабінету Міністрів України (850 грн.) посеместрово чергується з стипендією ім. М. Грушевського (850 грн.).

Іменні (персональні) стипендії кожного факультету визначаються додаванням 85 грн. до звичайної стипендії. Додаткові стипендії обласної адміністрації визначаються додаванням 120 грн. до звичайної стипендії та призначаються для кожного факультету.

Перед початком кожного навчального семестру у навчально-методичному управлінні за графіком призначення іменних стипендій призначаються стипендії на наступний семестр для кожного факультету.

Іменні стипендії встановлюються таким чином: на вченій раді факультету розглядається питання про отримання стипендій, у навчально-методичне управління подаються витяг з протоколу вченої ради факультету, витяг з залікової книжки студента, рапорт та характеристика декана факультету на студента. Після перевірки поданих документів, питання про отримання  іменних стипендій розглядається на вченій раді університету. Якщо вчена рада університету підтримує кандидатури студентів, то для іменних стипендій Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, ім. М. Грушевського готується подання у Міністерство освіти та науки України, після чого приходить розпорядження з Міністерства та готується наказ. Додаткові стипендії Обласної державної адміністрації призначаються аналогічно, тільки подання готується у Обласну державну адміністрацію. Іменні (персональні) стипендії кожного факультету призначаються зразу ж після  розгляду на Вченій раді університету.

В ЧНУ Президентську стипендію отримують такі студенти: Єлаш Ганна Віталіївна, Галін Юрій Олександрович, Лапшинська Галина Михайлівна, Процюк Марія Василівна. Стипендію імені Михайла Грушевського отримує студентка Вержак Марія Вікторівна.

Отримувати іменні стипендії може, звичайно, не кожен. Проте в цьому нечисленному списку можете бути і Ви. Праця, впевненість у своїх силах та успіх — прагнемо до більшого.

Оксана ЦІПЛІЦЬКА

2 comments on “Що ви знаєте про стипендії?

  1. Студпрофком on said:

    Стипендію може отримувати виключно студент державної форми навчання за умови, що середній бал за результатами останньої сесії складає не менше 4,0 бали.
    Виключенням може бути участь у різного роду всеукраїнських або міжнародних конкурсах чи грандах, переможцям яких, згідно умов цих конкурсів, передбачена стипендія.

  2. Валентина on said:

    Чи може отримувати стипендію студент, який навчається не на державній формі, але на відмінно та приймає участь у Міжнародних та Всеукраїнських конференціях та конкурсах?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,698 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>