Переведення з платної форми навчання на бюджетну

Ви сумлінно готуєтесь до занять, отримуєте хороші оцінки, проте перебуваєте на платній формі навчання? А чи знали ви, що маєте можливість переведення на бюджетну форму? Звичайно, переведення може бути здійснене тільки за умови наявності вакантних місць державного замовлення саме на цьому напрямі (спеціальності) та курсі. Такі вакантні місця кожного семестру оприлюднюються на дощі оголошень вашого факультету.

З чого почати? Для початку необхідно подати у деканат вашого факультету заяву на ім»я ректора і всі документи про пільги. Декан у свою чергу подає в навчально-методичне управління даний пакет документів, рапорт на ім»я ректора з указанням для кожного з претендентів середнього бала з точністю до сотих в п»ятибальній шкалі за весь період навчання в університеті, його рейтинг серед всіх студентів даної спеціальності та курсу, та участі в науковій роботі та громадському житті університету.

Для вирішення цього питання ректоратом створена комісія на чолі з першим проректором, яка дыэ на основы положення про переведення. До її складу входять проректор з економічних питань-головний бухгалтер, начальник навчально методичного управління, юрист, голова Профспілки студентів та голова студентського парламену.

Переведення з договірної на бюджетну форму навчання здійснюється на конкурсній основі. За наявності кількох претендентів на вакантні місця пріоритетним павом користуються: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; інваліди І та ІІ груп та діти-інваліди віком до 18 років, студенти, що належать до категорії осіб, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право поза конкурсного вступу у вузи України, діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов»язків, студенти з багатодітних сімей, до складу яких входять п»ятеро і більше дітей, студенти, які мають вищий середній бал за весь період навчання в університеті та беруть участь в науковій роботі та громадському житті університету, студенти, які мають погане матеріальне становище.

Усі спірні питання, що стосуються переведення студентів з платної на бюджетну форму навчання вирішує ректор.

Оксана ЦІПЛІЦЬКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,657 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>