Крапля турботи в морі байдужості

Як ти ставишся до людей, які вживають наркотики? Зневажаєш їх, шкодуєш, думаєш: „самі винні”, звинувачуєш у всіх смертних гріхах… А чи замислювався ти над тим, чому люди починають вживати наркотики? Що їх штовхає на це? Бажання „не відставати” від компанії, спроба втекти від реальності, непорозуміння з батьками, бажання стимулювати розум при здачі сесії чи просто відчуття „повного кайфу” на вечірці… Мотивів багато, але за всім цим стоять страх, невпевненість, злість, почуття провини… Так, легше звинувачувати цих людей і відвернутись від них, як від „відходів суспільства”, але чи вирішить це проблему залишених на дитячих майданчиках шприців, чи перестануть розповсюджуватись гепатити і ВІЛ? Відповідь очевидна. Тому, можливо, треба шукати інший вихід з цієї ситуації. Вихід, який не базуватиметься на принципі засудження чи звинувачення, а на допомозі людям, що опинились у страшній пастці наркотику. Саме за таким принципом працює Чернівецький міський благодійний фонд „Нова сім’я”, який вже 10 років втілює в життя  програму Зменшення шкоди, здійснюючи проект „Профілактика інфікування ВІЛ та ІПСШ серед уразливих груп міста”. Ця програма спрямована на надання медичної та соціальної допомоги споживачам ін’єкційних наркотиків, яких у Чернівцях налічується більше 5-ти тисяч! А ще працює проект для дітей, сім’ї яких торкнулась проблема наркоманії; гендерний  — для наркозалежних жінок, де ми намагаємось розкрити їхні творчі здібності та допомагаємо з вирішенням побутових проблем (безкоштовне прання, прасування, швейна машинка).

В березні цього року стартував новий проект: «Молодь проти наркотиків – за здорове життя». Його мета – допомогти бездомним дітям та дітям, що проживають у міському притулку. Саме незахищені, обділені батьківською любов’ю та підтримкою діти найчастіше потрапляють під вплив наркотиків. Байдужість – ось що зазвичай відчувають вони по відношенню до себе. Тому так важливо показати, що є ті, кому болить доля малолітніх безхатченків. Два рази на тиждень соціальні працівники фонду роздаватимуть безпритульним дітям їжу та напої на вулицях міста. Передбачено також видавництво буклетів та листівок з адресами лікарень, поліклінік та організацій, у яких діти зможуть отримати безкоштовну допомогу. В рамках проекту планується проведення 4-х благодійних акцій серед навчальних закладів міста Чернівці, під час яких всі небайдужі зможуть  підтримати  коштами, одягом та іграшками безпритульних дітей. Сподіваємось, наш університет візьме активну участь у волонтерському русі та зробить свій внесок у добру справу! Ми запрошуємо всіх небайдужих стати волонтерами! Будемо раді вашій допомозі!

За додатковою інформацією звертайтеся до керівника проекту „Молодь проти наркотиків” Миколи Бацури за тел. 0502548097.

Як кажуть, допомога однієї людини — крапля в морі. Але саме з таких крапель і складається океан. Не будьмо байдужими! Люди, які потребують твоєї допомоги – поруч!

Випускниця університету, працівниця фонду „Нова сім’я” Юлія Федоруца

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>