Перемога, що не в’яне

Ви бачили тюльпани на центральні площі? Вони цвітуть і буяють саме в цей час, в цю пору. Неначе на парад вони вишукувалися, усі рівненькі, стрункі, мов на підбір. Немов далекого 1945 року переможці Великої Вітчизняної війни. Молоді, веселі, з піднесеним настроєм та неймовірним блиском в очах крокують бійці, які принесли свободу та омріяну перемогу своїй рідній землі.

9 травня! Свято, яке об’єднало народ і дало надію на щасливе майбутнє. Саме цей день вважається днем поразки нацистської Німеччини. 9 травня 1945 року була підписана капітуляція Німеччини і всі її війська зобов’язані були скласти зброю. Але на ділі далеко не всі військові загони Третього Рейху вчинили саме так. Виною тому було небажання деяких представників німецького офіцерського складу закінчувати службу в полоні. А ще — відсутність зв’язку, що призвела до дезінформації та подальших жертв з обох сторін. Так чи інакше, 9 травня — офіційна дата капітуляції Німеччини.

У західних країнах прийнято відзначати закінчення Другої світової війни в Європі 8 травня, оскільки за центральноєвропейським часом саме тоді (22:43) було підписано акт про капітуляцію. Напевно, подібний розподіл — на краще — у пострадянських країнах та країнах Заходу відзначають трохи різні свята (там він називається Victory in Europe Day — День Перемоги в Європі). На Заході першорядне значення має участь їх військ в загальній перемозі, в той час як в наших країнах згадують про героїзм радянських солдатів, що віддали життя за майбутнє своєї країни і своїх дітей.

Перше повноцінне святкування на честь перемоги у Великій Вітчизняній війні відбулося лише 24 червня 1945 року, хоча ще до цього по радіо було оголошено про те, що 9 травня оголошується офіційним Днем Перемоги. Початок знаменної події ознаменувався парадом, командував яким Костянтин Рокоссовский. Приймав же парад Георгій Костянтинович Жуков — один із найзнаменитіших військових командувачів ХХ століття. Закінчилось знаменитим виходом  двохсот знаменостей, кожна з яких кинула прапор німецького війська до мавзолею, тим самим продемонструвавши остаточність і масштабність перемоги радянської армії та радянського народу.

9 травня! Які асоціації у вас виникають? Які думки? Чи згадуєте ви у цей момент героїчні вчинки ваших родичів та просто земляків, або тішитеся від того, що настав черговий вихідний і можна вирватися на пікнік з друзями? Не хочеться нікого повчати, але, може, хоча б цього дня приділити увагу ветеранам, які  залишилися живими після жахливих подій жорстокої та нещадної війни…Вони цього чекають, немов ті тюльпани, що ростуть біля дороги, зовсім далеко від тих вражаючих клумб у центрі площі. Ростуть, чекають уваги, а доки ми насолоджуємося життям, непомітно для всіх в’януть…

Зі святом вас! З великою Перемогою! Перемогою, яка ніколи не зів’яне!

Олександра НАЗАРОВА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>