У пошуках роботи

Ось і залишився ще місяць до найбільш очікуваного періоду для кожного студента, так як літні канікули асоціюються переважно з дискотеками, активним відпочинком за межами метушливого міста чи на сонячному березі моря з веселою компанією та безлічю іншими розвагами. Проте все частіше можна зустріти студентів, які вже після першого курсу влаштовуються на роботу, щоб не тільки покращити своє матеріальне становище, а й випробувати власні сили та можливості. Тим паче можна поєднати приємне з корисним: відпочити, заробити гроші та отримати значний досвід.

Спершу хочу почати із найлегшого способу підзаробітку – промоутерства, тобто роздачі візитівок,  листівок,  газет. Кожен з нас неодноразово бачив на вулицях міста молодь, одягнену у яскраву спецформу. Ці люди пропонують прохожим різноманітні флаєри. Заробіток у цій сфері залежить від уміння знаходити підхід до покупців, а також, звичайно, від везіння. Перевагою цієї роботи є, перш за все, погодинна оплата праці, графік роботи є досить гнучким та контроль за виконанням не дуже суворий. Проте часто доводиться працювати без підписання контракту чи трудового договору, тому є ризик, що ваша праця буде не оплачена.

Тим часом із настанням теплої пори року на вулицях міста з’являються лотки з морозивом та холодними напоями, що призводить до зростання попиту на продавців та касирів. Ресторани та кафе відкривають літні майданчики, в результаті чого з’являється потреба у додатковому персоналі. Є шанс отримати чайові, хоча в нашій країні їх не заведено залишати.

Репетиторство — універсальний спосіб підробітку. Часто студенти, особливо, з факультетів  іноземних мов чи педагогічних навчальних закладів на час літніх канікул стають репетиторами для учнів чи дошкільнят. Чимало батьків за період літніх канікул намагаються підтягнути знання своїх чад з того чи іншого предмету.

Чудовою альтернативою роздачі листівок та іншим роботам є різноманітні міжнародні освітні програми для студентів, одні з яких є Work and Travel USA та CAMP USA.  Ви матимете можливість провести літо закордоном, отримати значний досвід, заробити суму грошей, яка покриє повністю ваші витрати на участь в цих програмах та, звичайно, побачити світ. Окрім того, робота за кордоном – це чудова можливість попрактикувати та покрашити свої знання іноземної мови у живому спілкуванні, ознайомитися з історією та культурою країни, в якій ви перебуваєте.
Робота для студентів – це ще  один крок до самостійності та фінансової незалежності.

Успіху Вам, шановні студенти, у пошуках роботи та хорошого літнього відпочинку!

Чи необхідна студентові робота на літо?

Юля, студентка 2-го курсу факультету прикладної математики:
у моїй групі навчаються декілька студентів, які вже на 2-гому курсі підробляють після навчання. Що ж до роботи на літо,то це залежить від самого студента, від його вподобань та потреб, потрібна вона йому чи ні. Якщо студент отримує стипендію, вважаю, що робота на літо йому непотрібна.

Юля, студентка 2-го курсу біологічного факультету:
Літо — пора для відпочинку від навчання, але для того, щоб гарно відпочити студентам не вистачає коштів з власної стипендії. Тому потрібно шукати інші шляхи заробітку, поєднуючи приємне з корисним, наприклад, робота вожатого в таборі. Звісно, відповідальність велика, але стаж роботи і практика роботи з дітьми є.

Ксенія, студентка 2-го курсу економічного факультету:
Робота влітку студенту необхідна. Це гарна можливість реалізувати свої навики чи здібності, вдало організувати свій час і, звичайно, нікому не завадить зайве матеріальне підкріплення!

Анна БАБІЙЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>