Навіємо собі хороше, щоб було нам всім гоже…

Психологія посідає вагоме місце у житті людини. Всі процеси нашого організму пов’язані з психологічними чинниками, і поясненням того чи іншого «душевного розладу» є психотерапія. Візьмемо до прикладу депресивний стан, який супроводжується душевним болем, а згодом стає причиною виникнення багатьох різних хвороб. Тобто, людська психіка виступає своєрідним каталізатором.

Існує таке поняття, як «навіювання», один з вагомих факторів контролю нашим станом. Проблемою навіювання цікавилися невропатологи, психіатри, а пізніше вона зацікавила також педагогів, соціологів, істориків тощо. Розрізняють «гетеросугестію», тобто навіювання шляхом прямої зовнішньої дії, і «аутосугестію», що іншими словами називається самонавіюванням.

Говорячи про аутосугестію, слід зазначити, що воно відіграє надзвичайно важливу роль в психічному житті людини. Самонавіювання може бути викликане, наприклад, «вразливістю». Деякі студенти-медики, займаючись вивченням якоїсь певної хвороби, часто починають вважати, що вони стали «жертвою» цієї ж хвороби. Для прикладу згадаймо історичний факт, коли християнські мученики свідомо йшли на катування, будучи терпеливими і переносячи муки із радістю задля самопожертвування.

Іноді люди не замислюються над причинами того чи іншого явища. Шаблонні уявлення та погляди, дотримання норм та стереотипні бачення не дають змоги, а точніше унеможливлюють людську психіку діяти в дещо іншому руслі. Наприклад, ви пережили невдалий день. Роздратовані, без настрою, ви починаєте винити якісь зовнішні чинники, не шукаючи проблему в собі. А ваші, так звані, істеричні процеси обумовлені бажанням викликати до себе жалість та співчуття. І тут вступає в дію самонавіювання, що і є причиною роздратування та викликане бажанням пожаліти себе. Тобто тут відбулось негативне самонавіювання, що і принесло такий результат. А якщо б спробувати налаштувати себе на позитивну хвилю ще на початку дня? Складно, оскільки завжди є зовнішні фактори та чинники? А ніхто не казав, що буде легко. Над цим потрібно попрацювати, не забуваючи при цьому захопити з собою побільше запасів бажань та часу.

Для початку потрібно скористатись вербальним навіюванням, тобто промовляючи фрази на зразок: «Я спокійна. Я люблю себе та інших…». Мета самонавіювання буває різною: чи то лікувальна, чи для того, щоб розвинути межі терпіння та підвищити власну самооцінку, чи для досягнення поставлених цілей. Самонавіювання включає в себе фантазію, наполегливість, бажання до здійснення чогось конкретного. Вагомою є сила наших думок та віри. Перед цим потрібно розвинути фантазію та вміння контролювати своїм внутрішнім станом, тобто релаксуватись. Для зменшення емоційного навантаження існує аутогенна релаксація, методами якої являються медитація, йога, а також вміння контролювати своїм диханням. Тобто цим можна займатись вдома в будь-який час з метою налаштування свого емоційного стану. Це, мабуть, перший крок до самонавіювання. Наступним є сила віри. Американський письменник О. Генрі зумів влучно це показати в своєму оповіданні «Останній листок». Важко хвора дівчина, дивлячись через вікно на дерево, листя якого опадало, навіяла собі, що як тільки впаде останній листок, її життя обірветься. Художник, що проживав біля неї, вирішив вночі намалювати листок. Дівчина, прокидаючись вранці, і помітивши, що листок все ще був на дереві, відчула покращення. І як гадаєте, в результаті чого? Знову ж таки навіювання!

Ми самі не усвідомлюємо, настільки величезна сила наших думок та емоцій. Ми звикли налаштовуватись на негатив, свідомо переконуючи себе, що «не можемо, не вміємо». Навіть в не дуже приємній ситуації можна знайти каплю чогось позитивного, а якщо розібратися цілком, то можливо сприйняти ситуацію і в кольорових тонах.

Самонавіювання — це САМОвдосколанення, підвищення САМОоцінки, САМОреалізація і т.д. Ти — позитивно налаштований, тобі все сприяє і сьогоднішній світ для тебе чудесний. Спробуй поспілкуватись з людиною, якій би ти хотів подарувати частинку цього. І побачиш, воно спрацює. Енергетично. Отож, гармонійно єднаємо наші стани!

Таня ГОЛИНСЬКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>