Перша квітка

Для того, щоб прорости і розцвісти, ця квітка не чекає весни, не чекає тепла. Вже у середині лютого підсніжники можна зустріти не лише на галявині, а й в руках бабки-бізнесменки. Повна корзинка, або й ціла сумка ніжно-білосніжних квітів чекає на свого покупця, щоб принести йому хвилинну радість.

8 Березня – свято весни чи «смерть підсніжникам»? Квіточки підсніжників завдяки своїй красі і тому, що вони одними з перших відкривають весняний карнавал цвітіння, користуються величезним попитом у городян. У зв’язку з цим, окремі люди зривають їх сотнями тисяч для продажу. Така ніким не контрольована заготівля квітів призводить до сумних наслідків. У багатьох місцевостях, де колись підсніжників було дуже багато, вони зникають або вже зовсім зникли. Знищення їх поширюється на все більшій території. Отже, підсніжник потребує все більшої охорони, бо факт наявності цієї квітки в Червоній книзі не зупиняє людей перед бажанням заробити. Треба берегти його, щоб навесні в наших лісах завжди розкривалися квітки надії.

Чому квітка надії? Одна із старовинних легенд говорить, що в той час, коли перші міфічні люди були вигнані з раю, ішов сніг, і Єва дуже змерзла. Щоб її зігріти і подати надію на кращі часи, декілька ажурних сніжинок перетворились у ніжні квіти підсніжника — провісника тепла, символ сподівань на краще майбуття. Так вони і лишились у народі символом надії.

Збереження підсніжника та інших видів рослинного світу залежить перш за все від самовиховання, поваги до себе та навколишнього світу. Якщо Ти будеш купувати підсніжники, то відповідно будуть бажаючі їх зривати і продавати. Почни з себе. Якщо дійсно хочеться зробити приємно людині – привітати зі святом весни, подарувавши першоцвіт, то купи його не на вулиці, а в квітковому магазині. Тут тобі запропонують підсніжники в горщику. В такому вигляді квіти будуть радувати погляд і душу, створювати піднесений настрій протягом тривалого часу (поки не відцвітуть). І що не мало важливо, розцвітуть наступного року, адже підсніжник – багаторічна рослина.

Підсніжник дуже легко культивувати. Висаджений у пухку землю в затінку кущів чи дерев він розростається і щовесни радує око молочно-білими ніжними квітками. Отже, прикрасьте свій весняний квітник квітами надії. Подаруйте їм – крихіткам – надію на виживання в цьому безкрайньому та великому світі.

Назар МИРОНЮК

Оксана КОВАЛЬОВА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>