Малюнки на парті і без парти: позаісторична творчість студентства

Недоспані ночі над конспектами, втомлюючі лекції з предметів, назв яких ви навіть не знаєте, а неможливість поділитися із сусідом по парті місцевими hot-news спонукають нас… перевернути конспект, відкрити останню сторінку і — малювати!! (Ну, ми ж зразкові студенти, не будемо своє підсвідоме просто на парті відображати!)

Чи задумувалися ви, дорогі студенти, що недарма квіточки/сердечка/хрестики-плюсики з’являються на полях зошита? У більшості випадків ми це робимо автоматично, але саме такий автопілот головного мозку відображає стан людини на даний момент. Тлумачить всі ці графіки така наука як психосемантика. І ось як такі символи й знаки пояснюють знавці людського несвідомого.

Ні для кого не секрет, наскільки «багатозначними» можуть бути сердечка, які рясно вкривають формули й складнопідрядні речення. А от якщо людина малює сонечка і квіточки, то, як стверджують спеціалісти, на душі в неї геть не радісно. Такі люди потребують турботи і піклування. Кружечки, хвилясті лінії свідчать про те, що їх автор потрапив у складну життєву ситуацію, з якої йому важко знайти вихід. Сітка означає практично те ж саме, але й припускає деякий риск. Улюблені хрестики відображають почуття провини, а чоловічки-мутанти (ні, не мутанти, просто вони так схожі на друзів))) говорять, що людина хоче уникнути виконання обов’язків, або відчуває себе безпомічною в ситуації, що виникла. Геометричні фігури з кутами (квадрати, трикутники, ромби і т.п.) видають чіткі цілі і тверді переконання. Таке часто малюють люди, які не бояться відкрито виразити власну думку. Шахові поля малюють ті, хто опинився під прицілом в аналогічній життєвій «шаховій» задачі.  Бджолині стільники для особистостей, які шукають спокою та гармонії.

Важливу роль відіграє також розташування малюнка на аркуші. Перше, на що варто звернути увагу, це віддаленість малюнка від краю аркуша. Ліва вертикальна межа символізує  минуле (спогади, переживання), права вертикальна межа – майбутнє (перспективи, прагнення), верхня горизонтальна – планування, безтурботність, нижня горизонтальна – внутрішній конфлікт, тягар на душі. Таким чином, по тому, до якої межі більше наближений малюнок, можна зробити висновок про те, чи тривожить людину минуле, чи вона безтурботно літає в мріях про майбутнє.

Отже, тепер є шанс дізнатися про себе більше! Будьте уважними і не забувайте, що окрім безсмертної творчості на парах треба знаходити час і для таких тимчасових конспектів!

Анна-Марія ЛУЧАК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>