Емансипація на шкоду жінці

Звертаючись до теми «жіночої ідеї», слід врахувати умови тогочасного суспільства та сьогодення. Перегорнімо декілька сторінок історії, зупинимось у 19 столітті. Традиційне тлумачення жінки, її інтересів та становища у суспільстві обмежувалось такими поняттями, як вдале заміжжя, виховання дітей, підтримування сімейного вогнища тощо. Можна сказати, жінка не мала жодних прав, які б сприяли її самостійному вибору та влаштуванню у житті. Створюються гуртки, реалізуючи ідеї пом’якшення так званої «соціальної дискримінації жінки» в літературних процесах, в культурних осередках. Виникає жіночий рух, який не боїться кидати виклик навколишньому суспільству, де важливішим є панування чоловічої статі. Дивлячись на сьогоднішнє становище жінок крізь призму «історичних революцій», я розумію, що світ став дещо іншим.

Емансипація надає право жінці самореалізуватися, досягти поставленої мети, зайнявши достойне місце в суспільстві. Жінка має право вибору, скажімо, зайняти роль люблячої матусі та дружини, чи одягнути костюм бізнес-леді. Сьогодні досить актуальним є питання рівноправності чоловіка та жінки. Будучи освіченою, незалежною, як в матеріальному, так і в духовному плані, жінка будує власну схему соціального становища, при цьому змінює свою феміністичну сутність та перетворює свій спосіб життя на чоловічий.

А що тут такого, здавалося б? Хіба прагнення до удосконалення, незалежності та успішності негативно впливає на аспект жіночої самобутності? А припустімо, що так! Як гадаєте, які пріоритети домінують у житті жінок, які  реалізували свій потенціал і отримали високу соціальну роль? Явно не ті, які б сприяли розвитку сімейних відносин. А це означає, що наявність суто матеріальних атрибутів витісняє панування якихось духовних якостей, зокрема жіночих рис, таких як любов, ласка, материнська опіка, ніжність.

Ось, наприклад, з точки зору суспільного життя. Хіба може існувати рівноправність між людьми, що займають різні становища, враховуючи їхній рід занять? Існує така закономірність — хтось займає вищу планку, а хтось відповідно – нищу. Але це ще не означає, що між жінкою і чоловіком немає рівності… Вона є. Те, що називається гармонійним зв’язком. У кожного своя цінність, своєрідність! І якщо порушувати цей зв’язок, то гармонія руйнується, і це вже далеко не рівноправ’я, коли жінка ремонтує своє авто, займає положення фінансового директора та зневажливо ставиться до чоловічої статі! А можливо, це не прагення до незалежності та відстоювання рівності? Можливо, тут пристуня байдужість, нехтування чужими інтересами задля своїх власних та  егоїстичне ставлення до світу?! Нав’язливі ідеї, скажімо так, «надемансипованих жінок» роблять їх жалюгідними, цілком руйнуючи їхню справді жіночу роль у нашому суспільстві. Попит жінок у професійній сфері справді високий, оскільки цінується жіноча відповідальність, ніжність та сексуальність, що відіграє чималу роль. Але ж потім, виборюючи «статус» чоловіка, вона втрачає ці якості, забуваючи про те, що нема нічого ціннішого у світі, як подарунок нового життя.

Природа чомусь створила чоловіка з якостями сильної істоти, а жінку – як еталон витонченості. У кожного своє призначення. Не обов’язково підтримувати стереотипне бачення свого існування, відстоюючи принцип ідеальної жінки «Kinder, Küche, Kirche» («діти, кухня, церква»). Поєднання соціального та сімейного аспектів не позбавить вас права зробити правильний вибір! :)

Таня ГОЛИНСЬКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>