День, коли серця б’ються в унісон

Після закінчення новорічних та різдвяних свят нам хочеться відпочити від метушні, подарунків, вітань, святкувань. Навіть, магазини ніби завмирають, покупців стає в десятки разів менше. Та це триває недовго. Незабаром вітрини знову оживуть. Тільки цього разу зображення сніжинок, санта-клаусів, снігуроньок змінять наклейки у формах сердечок і подібні атрибути. День Святого Валентина. Цим все сказано.

День, коли серця б’ються в унісон…

Як свідчить статистика, слово „любов” у День Святого Валентина людина вимовляє близько 20 разів, тоді як у звичайні дні лише 3 рази. Та й сваряться в цей день лише 3% людей, тоді як зазвичай близько 12%. За даними Асоціації вітальних листівок США, валентинки – найпопулярніші, після різдвяних. Саме в цей день звучить більше пропозицій руки і серця.

У Західній Європі День Святого Валентина святкується з XIII ст., в США – з 1777 року. Любителі старовинних легенд стверджують, що День Валентина – це своєрідне продовження римських свят Пана та дружини Юпітера Юнони. Ще дуже давно, до Валентина, люди вірили, що 14-го лютого птахи вибирають собі пару.

Класичною емблемою дня Валентина вважаються червоні троянди, які, згідно з легендою, з’явилися завдяки богині кохання і краси. Афродіта, поспішаючи до свого коханого Адоніса, наступила на кущ білих троянд, її божественна кров перефарбувала їх у червоний колір.

А як святкують День Святого Валентина в інших країнах?

Наприклад, у Франції найкращим подарунком у цей день вважається комплект дорогої оригінальної нижньої білизни.Окрім цього там дарують романтичні подорожі, лотерейні білети, нарізану сердечками ковбасу, рожеві йогурти. До речі, саме галантним французам приписують винайдення валентинок.

У Данії закохані надсилають один одному валентинки із засушеними білими квітами. Датські подарунки без підписів, мовляв, здогадайся сам, хто тебе привітав.

Американці буквально засипають всіх конфеті з паперових сердечок та червоних стрічок. Вони влаштовують грандіозні вечірки, де все декорується матеріалами у вигляді сердець червоного кольору.

Урівноважені поляки у цей день відвідують Познанську метрополію, де, за повір’ям, спочивають мощі Валентина, а над головним престолом перебуває його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво допомагає у любовних справах.

В Японії закохані дарують один одному солодощі. Тут День Святого Валентина нагадує свято 8 Березня. Азартні японці у цей день влаштовують змагання на найгучніше зізнання в коханні.

У Голландії в день закоханих кожна жінка може сама підійти до будь-якого чоловіка і запропонувати одружитися з нею. Він може відмовитися, але натомість  зобов’язаний купити дамі гарну дорогу сукню.

Досить цікавою і неординарною традицією можуть похвалитися німці, які вважають кохання чимось схожим на тихе божевілля. Вони прикрашають у цей день психіатричні лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння.

В Англії прийнято власноруч випікати для коханих солодощі у формі сердець і дарувати ці подарунки під час вечері при свічках. Незаміжні англійські дівчата встають до сходу сонця, стають біля вікна і чекають того, хто першим пройде повз їх вікно. Вони вірять, що перший чоловік, якого вони побачать, – суджений (чимось схоже на наші ворожіння).

Найбільш екстремальною тради-цією з нагоди Дня закоханих можуть похвалитися жителі Ямайки. Там відбуваються специфічні весілля : пари стають під вінець абсолютно голими.

В Україні День закоханих почали святкувати недавно, тому національної традиції ще не склалося. Практикується стандартний набір – валентинки, вечері при свічках, дискотеки і побільше червоних сердець.

У деяких країнах День Святого Валентина не святкують взагалі. А Саудівська Аравія – єдина країна, де це свято офіційно заборонене під страхом великих штрафів. Пояснюється це тим, що західні традиції погано впливають на підростаюче покоління. І взагалі, такого роду свята „несуть гріхи”. А втім, ставлення до свята кохання — особиста справа кожного народу.

Не важливо, де ви знаходитеся. Щоб добре відсвяткувати День Святого Валентина,  не обов’язково жити у Великобританії. Головне, щоб слова «Я тебе кохаю!» лунали від щирого серця. Шукайте своїх Валентинів та Валентин і ви обов’язково знайдете. А ми побажаємо вам, щоб це сталося якнайшвидше.

Ярослава ШЕРЕМЕТА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>