Bodylanguage: сон, парта, аудиторія

Малюнок Ірини Червоної

Розпочавши нашу розповідь з тлумаченням жестів, пов’язаних з положенням «стоячи», ми перемістимось в аудиторію, на нудну лекцію, де бідного індивіда 80 хвилин змушують поглинати надмірну кількість інформації. Один об’єкт дослідження буде розпинатись чи то біля дошки, чи за кафедрою. Решта – імітувати увагу. Як не крути, яким би цікавим не був матеріал, зосередження студента на його сприйнятті закінчується через  5–7 хвилин. Далі шия вже не в силі тримати голову, і на допомогу приходить рука. Спочатку вона інтелігентно підпирає підборіддя, а далі, в силу зменшення зацікавленості, все більше підтягується до щоки і скроні, аж поки дрімота не заполонює свідомість і об’єкт нашого дослідження не сопе мирно на парті. Уважні викладачі в таких ситуаціях люблять задавати раптові запитання, щоб вихопити соню з обіймів Морфея.

Геть інша ситуація з тими, хто таки поборов сон. Якщо людина не погоджується з думками чи ідеями, які представляються на її розгляд, вона відкидається на кріслі і схрещує руки на грудях. Прикриваючи рота долонею, ми показуємо, що не хочемо далі слухати лектора чи співбесідника, або ж  бажаємо його перебити і висловити свою точку зору. Нахил корпусу вперед, голова набік і підтримка підборіддя вказівним і великим пальцями свідчить про те, що вам вдалось захопити свого опонента і викликати інтерес. Закладаючи руки за голову і демонстративно відкидаючись в кріслі, ми цим самим наражаємо себе на небезпеку. Цей жест характерний для нахабних представників розумніших світу цього, які не відкидають високої ймовірності того, що знають більше за викладача і цим самим провокують його на прискіпливе ставлення. Мораль: тихіше води і нижче трави (особливо вранці, в понеділок, на останній парті).

Малюнок Ірини Червоної

Досвідчені викладачі є більш чутливим до шуму в аудиторії, ніж їхні молоді колеги. Стара школа, що поробиш. Зробивши зауваження, вони змушують студента піднятися над його колегами для подальшого вичитування нотацій. Більшість з нас з покірним виглядом це вислуховують, але видають прихований гнів руки. Цікава особливість: коли студент отримує зауваження від викладача чи нищівну критику на свою адресу, при цьому стоячи за партою, частіше всього він закладає руки за спину. В такий момент одна рука сильно схоплює зап’ястя іншої, ніби намагається втримати її від удару. Чим більше людина сердиться – тим вище пересувається рука по спині.

Багато ще є чого розказати про таємниці спілкування, але чи не краще почитати самим? Опитування показало, що люди або не знають, що таке невербальна психологія, або почали нею цікавитися після всім відомої «Теорії брехні». Найбільшими професіоналами в цій галузі вважають Алана Піза та Пола Екмана. Це були мої останні нариси на цю тематику, читайте, вивчайте й насолоджуйтесь спілкуванням!

Анна-Марія ЛУЧАК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>