Коли мрії матеріалізуються…

Чи не найзаповітнішою мрією кожного абітурієнта є потрапити в гуртожиток. Хтось хоче навчитися тут самостійності, адже  гуртожиток — це, насамперед, сувора школа життя. Особливо, це стосується тих, хто не вміє готувати їжу, прибирати чи прати. Дехто сприймає це як веселу гру й береться виправлятись, у інших студентів починається істерика під-час споглядання гори брудного одягу чи порожнього холодильника.

Та не все так погано. Гуртожиток — це нові цікаві знайомства. Хтось знаходить тут найкращого друга, а хтось своє кохання. Лише  тут можна побачити істинне обличчя людини, адже, що ситуації в колективних помешканнях бувають різні.

Нажаль, у багатьох склався досить-таки негативний образ гуртожитка: старі поламані меблі, таргани та миші на кожному кроці, одна виделка на трьох і каструля борщу на десятьох (аж на три дні).  Мабуть, пора розвіяти цей стереотип. Сучасний гуртожиток це: і облаштований читальний зал з великим телевізором, і душові, і пральня та ще багато того, що робить життя комфортнішим.

Перейдемо від реалій до фантазій…. Цікаво, яким мріють побачити гуртожиток наші студенти?

Ми опитали мешканців різних гуртожитків і склали уніфікований тип студентської мрії житла. Отже, розпочнемо з першого. Здається, про, що ще можна мріяти тим, хто живе в цьому  гуртожитку? Комфортно облаштовані читальні зали окремо для кожного з факультетів, спортивний зал, пральня. Та, виявляється є про що. Найважливіше, чого хочуть студенти першого гуртожитку, так це перенести локалізацію факультету педагогіки, психології та соціальної роботи з другого поверху приміщення. Ні, студенти їм аж ніяк  не заважають, лише їх чарівний спів.

Студенти другого, третього і четвертого гуртожитків фантазують про гейзери гарячої води у кранах, про двохмісне розташування, а також якісний євроремонт. Уявіть, а деякі навіть сміють бажати, щоб навчальні корпуси знаходилися якнайближче до гуртожитків!

Студенти п’ятого гуртожитка мріють про те, щоб на пари їх забирав вертоліт, а в кожній кімнаті був телевізор.  Крім цього, мешканці п’ятого толерантні з попередніми пропозиціями і обома руками за подачу гарячої води та ремонт у кімнатах.

На що ж замахнулися студенти шостого гуртожитку? Вони хочуть, щоб в кімнаті проживало не більше двох чоловік, в підвалі були сауна і бассейн, за рогом екзотичний сад… і щоб із цього раю не виганяли. Ось і дійшла черга до студентів сьомого гуртожитку? А вони хочуть лише, щоб змінили електричні плити на газові, провели високошвидкісний Інтернет, кабельне телебачення, кімнати з душем і туалетом і, знову ж таки, не більше двох в кімнаті.

Як бачимо, мріяти студенти вміють, але намагаються бути більш-менш близькими до реальності. А ми побажаємо їм, щоб ці фантасмагонії дійшли до «небесної канцелярії» і більшість з них було виконано.

Ярослава ШЕРЕМЕТА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>