А Ви Вкурсі?

Люди ХХІ століття не уявляють свого життя без Інтернету. Всесвітня павутина «затягує» все більше користувачів. Але куди? Все популярнішими стають соціальні мережі. Як от Facebook, Twitter чи Вконтакте. Вони мають мільйони користувачів. Та є соціальні мережі й місцевого рівня. Про деякі з них ми й вирішили поговорити з одним із засновників Святославом Вишинським.

: Нещодавно відбулася презентація онлайн телебачення Втемі.ком, а Вкурсі.ком існує майже рік. Як виникла ідея створення цих інформаційних ресурсів?

С.В.: Ідея створення Вкурсі.ком виникла давно. Ми подумали, що в Чернівцях немає нічого схожого, а якість Інтернету треба якось піднімати, вводити новації. Тоді ж ми задумали створити Втемі.ком, але цей проект потребує набагато більше часу та коштів.

: Мета вашої роботи?

С.В.: По-перше, це зробити Інтернет якіснішим, націлити його на справжнього глядача. По-друге, дати можливість бачити, чути і читати все з «перших вуст». По-третє, мені дуже приємно, коли мені телефонують друзі з США, Європи і кажуть, що наші блогові мережі є передовими, тому дуже цікавими. Це спонукає рухатися далі.

: Чи направляє модератор тему розмови у блозі?

С.В.: Ні. Я абсолютно однаково ставлюся до будь-яких постів, навіть, якщо я не погоджуюся з висловленою точкою зору. Та є певна концепція мережі, її й дотримуюся. Якщо щось виправляємо, то лише з посиланням на концепцію блогової мережі ВКурсі.ком.  Особисто я вважаю, що не варто писати неконструктивні коментарі. Краще або утриматися, або написати такий пост, який би міг збагатити розмову.

: Перейдімо до самої блогової мережі. Її особливості: рейтинг, сила, позитивні, негативні. Що це?

С.В.: Негативні — це ті, кому виставили інші блогери багато мінусів за його дописи. А мінуси чи плюси може додавати кожен зареєстрований блогер на публікацію чи коментар цілком анонімно. Рейтинг і сила росте завдяки плюсам. Якщо коротко, то сила – це плюси за коментарі, а рейтинг – плюс безпосередньо за публікацію або на профілі користувача.Інтернет – це суцільна «зсилка» на щось інше. На Вкурсі є опція «унікальний контент», що є дуже важливим для пошукових систем. Коли ввести ім’я одного із блогерів у «Ґуґлі», то першими будуть зсилки на Вкурсі на його матеріали.

: Коментарі  на Вкурсі піднімають рейтинг користувача, а чому не має на Втемі.ком можливості коментувати.

С.В.: Просто на нашу думку, принцип коментування перетворює будь-що на блог.

: Вкурсі закрита мережа. Тобто самостійно зареєструватися не можна. Чому?

С.В.: Ми хочемо убезпечити блог від «випадкових» користувачів, спамерів і т.ін. Але все не так строго, зареєструватися можна всім, хто виявить бажання. У нас є зсилка на запрошення від адміністратора. Та це вже потребує трохи зусиль.

: Сподіваюся, воно знайдеться у багатьох читачів студентської газети «NewФормати».

Віталія КОЗМЕНКО

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>