Почитаймо?

Є книги, які читаєш й швидко забуваєш. А є такі, що зачіпають свідомість, серце й душу, що не забуваються. Сильніше зброї — сила слова…

Що ж читають наші студенти? Звісно, наближеність сесії й насичений графік враховується, але все-таки існують книги, на які час знаходиться. Написали ми про сучасних авторів й їх найкращі витвори.

Молодий і незвичний Любко Дереш одразу захопив своїм «Поклонінням ящірці» («Культ», «Трохи пітьми», «Намір»). Кажуть, книга ця для сімнадцятирічних. Можливо… А ще для тих, хто пам’ятає свої сімнадцять. Зовсім інша — «Намір» -  з оригінальним сюжетом й сильними ідеями. І з кожним новим прочитанням відкриваєш щось нове.  Еротично-інтелектуальний галичанин Юрій Винничук не залишить байдужими тих, хто цінує сильні враження . «Мальва Ланда», «Весняні ігри в осінніх садах» — для тих, хто любить життя.

На піку слави зараз жіноча література. Це буковинка Марія Матіос, що своєю книгою «Солодка Даруся» миттєво заполонила серця читачів. Рекомендую її книги «Щоденник страченої», «Нація. Одкровення», «Москалиця» — у них талановито змальовані долі й емоції героїв. Люко Дашвар своїми «Молоко з кров’ю», «Село не люди» ввійшла в сучасну прозу як талановита новаторка. У творах Ірен Роздобудько ( «Ґудзик», «Амулет Паскаля», «Ескорт у смерть») оригінальні сюжети, майстерне слово, позитивна енергетика. Книги молодої авторки Тані Малярчук «Згори вниз. Книга страхів», «Говорити» презентують наше життя з доволі незвичної точки зору, що стає  дійсно страшно. Й неймовірно цікаво, що ж буде далі.

Щодо зарубіжної літератури:  «Самотність в мережі» поляка Я. Вишневського – зворушливий, чуттєвий роман про кохання й про життя. Читаючи, переконуюсь, що таки існують ідеальні чоловіки. М. Гретковська показує жінку – не ідеальну, але справжню: мрійливу, творчу, активну. Е. Костова своїм «Істориком» вразила читачів, а її «Викрадачі» не відпускають до останньої сторінки.  Романи іспанця К. Р. Сафона «Ігри янголів» й «Тінь вітру» звертають на себе увагу ретельно виписаним, непростим  сюжетом і загадкою, містичністю. Захоплюючими є й детективи Д. Брауна (« Втрачений символ», «Янголи й демони»).

Щодо популярності бразильця П. Коельо, не скажу нічого нового. Спрощено-філософські, життєві притчі в романах «Алхімік», «Мактуб» «Вероніка вирішує померти», «Заїр» змушують замислитись над сенсом власного життя. Це ж робить і А. Курі – його «Продавець мрій» подарує вам радість й віру в краще.

Звісно, це не всі автори, про яких варто написати, але обираючи, ми керувалися саме популярністю і цікавістю творів. Чекатимемо у наступному році нових позитивних книг, що викличуть сильні емоції!

Мирослава ТИМІНСЬКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>