Прохасько, Бойченко, тотопотентність і «БоТакЄ»

«БоТакЄ»  автор із видавцем презентував у Чернівцях 24 листопада. На щастя, чогось стандартного очікувати від Тараса Прохаська не доводиться. Тому й вирішила піти на зустріч з франківським Гарсіа Меркесом.

Автор нечитабельної літератури, поглинач написаних букв, біолог за фахом і письменник в житті, художник, який не дуже вдало малює, той, хто пише гуцульсько-сербським діалектом, на думку німецьких аналітиків, любить читати інструкції в залах очікування, на перонах і вагонах, автор, якому не дуже личить буржуазність в будь-яких її проявах. Все це я довідалась про Тараса Прохаська на його вечорі в Чернівцях.

Гарний підсумок зробив модератор вечору Олександр Бойченко: «Після цього вечора можна написати, що Прохаську більше подобається читати інструкції, як проводитися з типовою пневмонією, аніж тексти друзів франківського феномену».

Та все ж повернімося до книги. Новою у виданні «БоТакЄ» є лише третина під назвою «Тисяча місць і слів», все решту було попередньо видано окремими книгами. Нова книга надрукована у стилі «подарункового видання», за словами видавця В.Іваночка. Може тому й ціна трохи кусалася. Приємним сюрпризом для тих, хто її придбав або ще планує, є додаткова паперова обкладинка. Розгортаєте, а там постер Тараса Прохаська!

Я не втрималась і задала автору питання щодо гри слів та асоціативних рядів.

: Чи маєте ви певність, коли пишете, що читач вас зрозуміє?

Т. П.:  Ні, я не маю певності, але маю надію, що читач може зрозуміти, що я не завжди його зрозумію. Для мене література є бажанням спонукати читача до створення своїх асоціативних рядів, своєї власної думки про щось. Тому я часто вживаю «туманні речення», слова які можна по-різному трактувати або щось таке, що би сильно зачіпало. Процес «співдумання» читача є для мене найкращим результатом.

Таким цікавим, не до кінця зрозумілим постав перед чернівчанами Тарас Прохасько.

Віталія КОЗМЕНКО

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>