Bodylanguage, або жести красномовніші за слова!

За допомогою слів під час розмови людина передає 7% інформації, звукові ефекти голосу дозволяють зрозуміти вас на 38% краще, а міміка і жести забезпечують 55% взаєморозуміння. Уявляєте, скільки ми втрачаємо під час телефонної розмови, а ще гірше – спілкуючись в чаті?! Ніколи не зможе  смайлик передати того, що говорить про вас манера закидати ногу на ногу, ховати руки в кишені чи схрещувати їх на грудях (ну, нема кишень, куди ж їх подівати?). Спостереження за середньостатистичним  студентством показало, що нам просто необхідно розказати вам про певні аспекти невербальної психології!

З чого б почати? А уявімо-но себе на кілька хвилин головним героєм серіалу «Теорія брехні» — доктором Лайтменом! Знаю, можливо, аж настільки далеко у власних фантазіях заходити не варто було б, але що ще допоможе нам дістатись думки нашого студента через його жести з такою проникливістю? Підходимо до жертви і вітаємось! Найчастіше люди в доброму гуморі махають рукою відповідно відкритою долонею до вас,  що означає щирість і відкритість. Такі жести викликають довіру. Засмучений, розчарований, студент в стані «цей-викладач-вічно-до-мене-чіпляється» буркне вам у відповідь своє «Привіт!» з руками захованими в кишені чи схрещеними на грудях – ознака замкненості і бажання приховати  справжній стан речей. Часто в таких ситуаціях люди ще схрещують ноги, а ті, хто майже постійно дотримується замкненого типу жестів, мотивують це відмовками типу «у мене просто немає кишень» чи «мені так зручно». Варто б задуматись, ЧОМУ вам так зручно? Адже є люди, які майже ніколи не ховають руки в кишені без необхідності. До речі, саме замкнена поза (схрещені руки і ноги) часто видає наявність незнайомця в компанії.

Справжній чоловік потисне товаришу руку при зустрічі – пережитки  первісного суспільства. Цей символічний жест насправді є ключовим у визначенні характеру подальших відносин чи будуть вони основані на рівності чи на вашій домінантності чи навіть  покірності сильнішому. Якщо в момент рукостискання ваша долоня опинилася тильною стороною вверх, значить і перевага на вашій стороні, якщо навпаки – будьте готові до зверхності.  Є люди, які подають для рукостискання не всю долоню, а тільки пальці – це скоріш за все досить делікатні особистості, які не звикли впускати у свій особистий простір незнайомців. Або ж хірурги чи музиканти. Виникли сумніви? Тоді продовжуйте спостереження за об’єктом! Люди з сильним вольовим характером будуть і далі його проявляти, ну хоча б в хорошій осанці, щоб продемонструвати власну нескореність. Сутуляться ті, хто невпевнений в собі, або звик до цього в силу соціального статусу.

Ось такі перші нариси з теорії невербальної психології. Моя мета – дати вам поштовх бути уважнішим і зробити крок до взаєморозуміння з оточуючими! А зі свого боку постараюсь поділитися з вами здобутими навичками. Приємного спілкування!

Анна-Марія ЛУЧАК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>