Зроби свій вибір. Скажи своє слово.

Ми є християнами і віримо в Бога, проте панічно продовжуємо боятися смерті. Ми вміємо і хочемо жити, ми посміхаємось один одному щодня і не замислюємось, що для когось цей день може стати останнім.

Так, вони поруч. Так, вони ще мають надію. Так, вони смертельно хворі. І так, ми говоримо про людей, хворих на СНІД. Говорять, що ВІЛ-інфекція – породження диявола, смертельна чума XXI століття. Та чи не ми, люди, самі її творці?

Звідки ж виникла ця загроза для сучасного суспільства? Відомо, що хвороба пустила своє коріння  в 1981 р. у США. Вважають, що в країну його заніс активний гомосексуаліст стюард авіакомпанії “Эйр-Канада” Гаeтан Дюга. Розслідування, що провели американські лікарі, показало, що він заразив 40 з перших 250 жертв СНІДу в США. Хвороба поширювалась швидко: уже через рік інфекція була зареєстрована в 16 країнах у 711 чоловік, через 5 років — у 113 країнах у 72 504 чоловік.

Зусилля вчених спрямовані на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що передчасно говорити про успіх, про перемогу над ВІЛ. Кожного дня у світі інфікується 15–16 тисяч осіб, переважно молодого віку. Нажаль, Україна визнана державою, яка найбільше за інших у Східній Європі постраждала від ВІЛ/СНІДу.

Згідно з офіційною статистикою, з 1987 року до квітня 2010р. в Україні зареєстровано 166183 випадків інфікування ВІЛ, з них більше 15% дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.

Детальніше про способи передачі СНІДу нам розповів доцент, кандидат медичних наук Хилько І.М.:

- ВІЛ-інфекція – соціально-небезпечне інфекційне захворювання, яке виникає внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини і характеризується порушеннями функції імунної, нервової та інших систем організму. Існує декілька основних шляхів передачі ВІЛ: через незахищені статеві контакти; при переливанні крові чи пересадці органів; при користуванні нестерильними інструментами для виконання хірургічних операцій; використання нестерильних шприців споживачами ін’єкційних наркотиків. ВІЛ також передається від інфікованої матері до дитини під час вагітності.

Ці люди живуть серед нас. Вони разом з нами відвідують музеї та кінотеатри, користуються громадським транспортом, спілкуються та існують. Великий відсоток з їхнього оточення, дізнавшись ким насправді є їхній товариш, друг, просто відвернуться від нього і прошепочуть: «ВІЛ-інфікований». Але чи є вони винними перед кимось, а насамперед перед собою? Чи хотіли вони цього? Чи потребують зараз підтримки рідних як ніколи? Чи не буваємо ми надто жорстокими до тих, хто не такий, до тих хто належить до категорії небезпечних?

Кожного року 1 грудня ми відзначаємо Всесвітній День боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. В цей день проходять багато акцій, присвячених цій тематиці та безкоштовні обстеження на наявність ВІЛ. І в Чернівцях будуть проводитись різні заходи з нагоди цього дня. 9 грудня аматорським театральним гуртком «Парадокс» буде проведена постановка п’єси «Антидот», яка буде безпосередньо пов’язана з темою боротьби зі СНІДом.

- Сценарій не є заплутаним чи інноваційним, — розповідає режисер цієї постановки, студентка 2 курсу, факультету іноземних мов, Юлія Галушка, - це просто історія однієї дівчини, яка є позитивним носієм ВІЛ. Я вважаю, глибина почуттів цієї п’єси повинна спонукати кожного замислитись над своїм життям, і як він його проживає. Тим більше, що ця тематика є актуальною і якось може вплинути на свідомість молоді, змусить  замислитись над наслідками. На мою думку, ніхто не має права засуджувати людей, хворих на СНІД, і ця п’єса також буде винесена на їх захист.

Життя непередбачуване. Ти ніколи не можеш знати, що тебе очікує за рогом, які випробування будуть поставлені перед тобою. Пам’ятай, що там, де є вибір повинно бути тільки одне прагнення – зробити його вірно. Все в твоїх руках.

Олена ЩУР

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>