День з «Днем» та Ларисою Івшиною

А чи пам’ятаєте Ви, дорогі студенти, фотовиставку газети «День», яка проходила у 2007 році у Чернівецькому обласному художньому музеї? Ні? Так от, спеціально для Вас і нас з 27 жовтня по 11 листопада у Мармуровій та Блакитній залах резиденції проходила фотовиставка газети, на презентацію якої завітала головний редактор всеукраїнського видання Лариса Івшина.

У затишній обстановці, під акомпанемент класичної музики у виконанні солістки філармонії, лауреата обласної літературно-музичної премії імені Сидiра Воробкевича, Євгенії Несторенко, гостей прийшли привітати: наш ректор Степан Васильович Мельничук, переобраний на 5 термін мер Чернівців Микола Трохимович Федорук, голова правління обласного товариства «Знання» Курко Ярослав Степанович та керівник прес-служби Чернівецької обласної Ради Унгурян Валерій Михайлович. А ще на слово претендували й ті, хто отримував подарунки від редакції газети. Не тільки фото, але й цілу бібліотеку цікавих книг було представлено чернівецькій публіці. Саме їх,  присвячені дослідженню невідомих сторінок історії України, незаангажовані погляди на відносини держави з Росією та Польщею, художні твори, збірки знакових публікацій в газеті та книги авторства відомого американського науковця Джеймса Мейса, в рамках акції «Подарунок рідній школі» Лариса Івшина  презентувала нашим вищим навчальним закладам. Не оминула увагою і  гімназії та школи міста, а 28 бібліотек отримало річну передплату. Окремі  меценати самостійно в такий спосіб віддячили рідним школам.

Поки після привітань, квітів та аплодисментів глядачі ознайомлювались з найкращими роботами фотомитців України, своїми враженнями з «NEWформатами» поділився Степан Васильович. За словами ректора, історія зародження ідеї проведення виставки почалась ще з останніх відвідин Ларисою Івшиною ЧНУ, коли на пресконференцію приїжджали й студенти з інших університетів країни. Тоді редакція газети «День» подарувала нам фотографію «Буковинське весілля», яка зараз знаходиться в Студентському центрі ЧНУ.

На книжковій конференції «Історія – розмова про майбутнє» всі присутні мали змогу задати будь-які питання головному редактору,  а вкінці Лариса Івшина обрала найкращі запитання й нагородила їх авторів книгами з бібліотеки газети «День». Питання найрізноманітнішого характеру: від поглядів Лариси Олексіївни на російсько-українські відносини та сучасне суспільство до особистих. На всі вона намагалася дати розгорнуті відповіді, щоб задовольнити допитливих чернівецьких студентів. «У всьому цьому є багато суму та якоїсь депресивності, але цього не повинно бути в молодому віці. Творіння історії завжди падає на найбільш реактивних – на молоде покоління, якби вам хотілося цього чи не хотілося. Зараз багато залежить від того, чи ви будете демонструвати волю до знань, волю до конкуренції на європейській території. Так буде,  й не можна собі уявляти інакше!» Молодим журналістам досвідчений наставник побажала характеру, темпераменту, вихованості й знання, щоб «це була молодь, якою ми зможемо пишатись, сидячи на пенсії й читаючи газети молодого покоління!

Анна Марія ЛУЧАК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>