Ювілей старенького істфаку

Початок листопада  приніс студентам  закінчення модулів, хелоуінські гуляння, виборчу тяганину та кільканадцять по-весняному теплих днів. А  студентам факультету історії, політології та міжнародних відносин ще й грандіозне святкування поважного ювілею – цьогоріч  факультету виповнилося сімдесят років. Чого тільки не було у святковій програмі!!! По-перше, на радість студентському колективу, було відмінено усі пари, щоб ніякі там семінари не заважали гідно відгуляти таку визначну дату.

По-друге, щоб підсолодити День народження  факультету  історики, політологи та міжнародники  влаштували у своєму корпусі справжній ярмарок. Продавали тут і різноманітну випічку, і бутерброди без ГМО, і  коржики з секретним побажанням всередині. Байдужих до ярмарку не знайшлося: кожен вважав своїм обов’язком придбати якесь тістечко чи бодай склянку соку, адже кошти, зібрані  з торгу, студентство віддавало на благодійність.

По-третє, спеціально до сімдесятої річниці від дня створення факультету, активні студенти спеціальності «історія» за неабиякого сприяння не менш активних викладачів відродили «Історичне наукове товариство». Іскрою, яка запалила цю ідею була Г.М.Скорейко – талановитий історик та друг спудеїв. ЇЇ підтримали  декан факультету – О.В.Добржанський і велика частина професорського та викладацького колективу, яка завжди йде на зустріч студентам. Спільними зусиллями наукове товариство видало перший збірник студентських наукових статей, що було  презентовано в рамках  факультетського свята.

Та яке ж свято без гостей? Тому на наш ювілей були запрошені випускники факультету, відомі науковці, діячі, котрі працюють як в Україні , так і за кордоном. Гості з Польщі, Румунії  та інших країн разом згадували студентські роки і виголошували слова подяки рідному факультету за поштовх у наукову діяльність, яка нині приносить користь молодому поколінню.

Наступним пунктом святкування була посвята у студенти  першокурсників, котрі щойно лише  здали свої перші у житті модульні. Вже традиційно концертна програма  відбувалася в палаці Академічний, який ледь вміщував охочих. Студенти усіх спеціальностей гуртом підготували незабутнє дійство: знайомили «першачків» з викладачами, вручали нагороди талановитим колегам  та власним наставникам. Єдиним мінусом святкування, на думку деяких студентів, стало перенесення невід’ємного атрибута посвяти – дискотеки, на наступний тиждень.

Та загалом , як і будь-яке свято, ювілей факультету  приніс  багато позитивних емоцій та радості усім учасникам події. Здавалося, що навіть природа була щаслива з того, що навкруги усмішки,кольорові кульки і  слова привітань. Вона гріла нас теплом сонця , порозганяла плаксиві хмари і жовтим листям на асфальті вимальовувала : «З  днем народження, факультет історії, політології та міжнародних відносин!». «Дякую!»,- відповідав наш блакитноокий корпус, в якому лунала весела музика, сміх і ноти щастя.

Наталія ЛАПШИНСЬКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>