Гайдамаки у Чернівцях

Запальні українські фольк-ритми та особлива музика у сучасному виконанні — все це, безліч драйву та позитиву подарували чернівчанам «Гайдамаки», що нещодавно завітали у наше місто.

Лідер «Гайдамаків» Олександр Ярмола розповів про зміни в складі гурту, про дух патріотизму в українцях, а також про вихід свіжого кліпу «Передзвони мені пізніше» та нового альбому під назвою «Годі спати!», який буде представлений широкому загалу в найближчому майбутньому.

Nф: Чим альбом «Годі спати!» відмінний від попереднього?
Г:Кожен альбом особливий по-своєму, але цей напевно тим, що записувався у новому складі. У 2012 році гурт поповнили молоді люди, творча енергія яких робить цей альбом свіжим. Над останньою платівкою ми працювали впродовж тривалого часу і залучали до співпраці музикантів з різних країн. Ними стали майстер горлового співу Альберт Тулезіна з Тули, а також наш друг Нелле Карайлич – колишній вокаліст сербського гурту «The No Smoking Orchestra». Запросили грати з нами й скрипаля Василя  Попадюка. На підтримку нового альбому цієї весни відбудеться тур, плануємо представити нові композиції і в Чернівцях у березні в пабі «Public».

Nф: За яким принципом ви обирали новий склад і в чому особливість нашого земляка-акордеоніста?
Г:Новий склад «Гайдамаків» мені дуже подобається, всі музиканти класні. Разом з новими людьми відбулися зміни і в нашій музиці – менше польки, з´явилася ліра. Щодо Дмитра Мотузки, то він, як для свого віку, є дуже мудрою людиною. Мені імпонує його майстерність, він є справжнім носієм культури, яку відшліфував у Київській музичній академії.

Nф: Як вважаєте, ваша слухачка аудиторія розширюється, чи це вже певне сформоване коло слухачів?
Г:Це залежить перш за все від того, наскільки якісними є наші пісні, а також, в певній мірі, від українського суспільства. Слухацька аудиторія збільшується, так з´явилася можливість популяризувати свою музику серед молоді в соціальних мережах, на фестивалях. Офіційні групи гурту можна знайти у Facebook та VK.

Nф:Ви багато гастролюєте світом. Які місця вам запам´яталися найбільше?
Г:Їх дуже багато, важко й сказати. Ми побували в багатьох країнах і враження різні від кожної з них.

Nф:Як ви оцінюєте дух патріотизму наших співвідчизників?
Г:Зважаючи на теперішню ситуацію з владою, він піднявся. Але був і момент розчарування декілька років назад.

Nф: Як ви гадаєте, яким буде 2013 рік для «Гайдамаків»?
Г:Перш за все це вихід нового альбому та тур у його підтримку, також участь в різноманітних фестивалях.

Анна БАБІЙЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,705 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>