Інтернет-холера

Інтеренет-толерантність, інтернет-культура, інтернет… Старше покоління звинувачує нас у залежності від віртуального світу, неспроможності самостійної думки і агресивності через цілодобове перебування у ВК… Ми захищаємо себе, пояснюючи все це технологічним прогресом, а у відповідь звинувачуємо поборників мережі у недалекоглядності та консерватизмі, але чи це не є тими самими признаками інтернет-холери?

«Привіт, вибачте, будь ласка»… Так, я говоритиму про часту відсутність таких всім зрозумілих слів у мережі. Намагаюсь відповідати вимогам часу, тому використовую всі блага інтернет-простору, отже проводжу там достатньо і робочого, і особистого часу. Час від часу отримую меседжі з запитаннями від студентів (переважно я рада їм, тому що активність і допитливість завжди будуть серед тих рис, які я поважаю), проте, як не шкода це визнавати, часто ці риси перекреслюються безкультур’ям. Вибачте за грубість, але саме безкультур’ям. Виникає запитання: на прості слова ввічливості не вистачає часу, бажання, чи… я не знаю. Вагаюсь.

Про «спілкування» у групах соціальних мереж соромно навіть згадувати. Невже вас так вчили вести дискусії? Якось прочитала статтю одного російського вченого, який стверджує, що створені спеціальні угрупування, які навмисне через інтернет намагаються знищити, цитую: «залишки національних культур». Не знаю, чи це правда, але якщо такі угрупування й існували б, то їм не потрібно було б особливо напружуватись, щоб досягти своєї мети. Ми їм в цьому допомагаємо кожен день, кожної години і хвилини.

Крадіжки і шахрайство вже давно стали буденністю у мережі. Сама неодноразово ставала жертвою. Але завжди є виправдання в «інтернет-злодія» (впевнена, що користувачі соціальної мережі дуже правильно витлумачать цю характеристику): це віртуально, не по-справжньому, факт злочину ніби й відсутній, але… точно зачепив совість, культуру, усвідомлення правильного і недоброго…

Невже ви не помітили, як у наше життя (зараз мова піде про реальне) вливаються інтеренет-фрази, інтернет-герої?..

Зізнаюсь: мені важко відмовитись від інтернету. Не знаю, чи це залежність, але точно можу назвати багато її переваг, як і ви. Знайомства через інтернет, інтернет-аукціони, інтернет-товари (впевнена, що у вашій голові перелік продовжився)… — це все дуже добре, але не забуваймо, що реальні людські емоції і почуття ніхто не скасовував, що запилена на полиці класика дасть нам більше, ніж інтернет-статус, а культура і виховання повинні служити нам і в повсякденному житті, і в мережі.

Оксана ЦІПЛІЦЬКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

5,698 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>