Архів: Травень 2012

ВТРЕТЄ БАЛОТУВАТИСЬ НА ПОСАДУ РЕКТОРА ТОЧНО НЕ БУДУ

Ректором Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на другий термін роботи обрано Степана Васильовича Мельничука. «NewФорматам» вдалось поспілкуватись з Степаном Васильовичем, привітати його з посадою та дізнатись деякі плани щодо майбутньої роботи. Чинний ректор зізнався, що загалом тактику та стиль роботи міняти не збирається. Контракт з міністром освіти, науки, молоді та спорту України Дмитром Табачником ще не підписаний, тому термін подальшої роботи на посаді ректора ще не відомий, проте, як зазначає Степан Васильович, цей термін точно буде останнім. Степан Васильович висловлює подяку викладацькому, студентському колективам за підтримку та, за його словами, буде продовжувати працювати на благо університету та виправдає сподівання, покладені на нього.

 

Nф: Степане Васильовичу, поділіться, будь ласка, враженнями від передвиборчого процесу та перемоги, адже у Вас був сильний конкурент.

 

С.М.: Звичайно, я дуже хвилювався, як і будь-хто хвилювався б на моєму місці. Але якась впевненість та довіра до колег перемогли. Надзвичайно приємно було чути підбадьорення напередодні виборів та добрі слова підтримки. Я щасливий, що зумів завоювати авторитет серед колег. Дякую всім, хто за мене голосував та вболівав!

 

Nф: Вашу роботу характеризують  як демократичну, часом навіть занадто. Микола Васильович Ткач, Ваш конкурент на посаду ректора, висловив думку, що вбачає в цьому негативні сторони і обіцяв у випадку перемоги більш жорсткіший підхід. Як можете прокоментувати це?

 

С.М.: В моєму віці вже дуже важко змінитись, тим більше, що я не вбачаю потреби у більш жорсткішому підході до роботи, до колег чи підлеглих. Не вважаю також, що зміна стилю вплинула б якось на ефективність та результативність роботи. Я ставлюсь до людей так, як би хотів, щоб ставились до мене. Думаю, що доброзичливість, розуміння, підтримка тільки стимулюватимуть до роботи. Звичайно, все повинно бути в міру. В цьому я переконався за час роботи в університеті, зокрема, на посаді ректора.

 

Nф: У своїй промові, де Ви висловлювали плани та ймовірні проекти на майбутнє, зачепили питання розвитку міжнародних зв’язків з закордонними вузами. Що зроблено вже для цього і що планується на майбутнє?

 

С.М: Вважаю, що розвиток співпраці з іншими вузами, зокрема, закордонними, є дуже важливим. З гордістю говорю про вже існуючу співпрацю, адже робота пророблена велика і в цьому напрямку ми впевнено ростемо. Хотілось би налагодити зв’язки з університетами Китаю, країн Північної Америки та іншими. Я планував поїздку у Китай, але через справи, пов’язані з виборами ректора, мені довелось її відкласти. Наш університет, як один з кращих класичних університетів країни, потребує подальшого розвитку. Ми багато досягли, але ще більше можемо досягти, тому я, як ректор, обіцяю розвивати міжнародну співпрацю з університетами, бо вбачаю вагомий рушій  для розвитку університету саме в цьому.

 

Nф: Микола Васильович Ткач у своїй промові застерігав Вас від підлабузників, адже людина на високій керівній посаді притягує корисливих, лицемірних людей. Як працюєте з такими?

 

С.М.: Якщо чесно, то я не вважаю, що біля мене є лицеміри чи підлабузники. Звичайно, важко розрізнити щире ставлення та лицемірне, коли постійно перебуваєш у спілкуванні з людьми. Проте певний досвід спілкування, роботи, керівництва вже є. Думаю, що добре ставлення до колег стимулює їх добре ставитись до мене. Не хочеться думати, що все це через мою посаду. В першу чергу людський фактор, вже потім на хороших відносинах будується якісна, ефективна, плідна праця.

 

Nф: Цьогоріч у виборах ректора активну участь взяли студенти. Чи вважаєте, що студенти достойні того, щоб їх залучали до вирішення важливих університетських завдань?

 

С.М.: Багато зараз говориться про те, що сучасна молодь вже не така, як була раніше. Звичайно, ви інакші, але не гірші. Я бачу великий потенціал і майбутнє у студентах. Спостерігаю, що підтримка, бесіда, порада завжди стимулюють студента до нових ідей. «Молода голова» здатна зробити багато, тільки потрібне розуміння, певне спрямування. Студенти – наші молодші колеги. Звичайно, залучення студентів до вирішення деяких університетських питань – ще одна сходинка на шляху розвитку університету серед інших європейських вузів.

 

Nф: Робота на посаді ректора за попередній термін значно підвищила Ваш авторитет серед студентства. Яку організацію чи реорганізацію плануєте здійснити у майбутній співпраці з студентами?

 

С.М.: Спостерігаю збільшення активності, ініціювання нових проектів та ідей серед студентської молоді, що, звичайно, тішить. Тісно спілкуюсь з активістами, влаштовуємо спільні зустрічі для обговорення проблем та здобутків. Радий з того, що з кожною такою зустріччю зростає актуальність, доречність та важливість питань. Керівництво університету намагається всяко сприяти комфортній роботі студентів. За попередні роки відкрито Студентський центр (ред. Профспілка студентів ЧНУ, Парламент студентів ЧНУ, редакція студентської газети «NewФормати»), Студентський клуб творчої молоді «Контакт». Планую продовжити співпрацю з студентами. Хотів би побажати нашій молоді працьовитості, впевненості, дієвості. Це сприятиме успіху та результату праці. Нашому студентському активу хотів би побажати більшої згуртованості та терпіння. Це приходить з часом, але ефективність роботи залежить від колективності.

 

Оксана Ціпліцька

 

ОБРАНО РЕКТОРА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА!


 

Вітаємо Мельничука Степана Васильовича! 22 травня 2012 року на зборах трудового колективу університету, де були присутні делегати (викладачі, студенти, співробітники) з кожного факультету, його обрали на другий термін посади ректора. Нагадуємо, що Степан Васильович уже звітував про роботу за попередній семирічний термін та висвітлив план роботи на майбутнє на попередніх зборах трудового колективу.
Висловлюємо сподівання, що й надалі ректор університету підтримуватиме тісні робочі зв’язки з студентським активом та всяко сприятиме розвитку студентських ініціатив.
Дякуємо Ткачу Миколі Васильовичу за участь у виборах, висловлення цікавих думок та пропозицій.

ПОПЕРЕДНЄ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ПОСАДУ РЕКТОРА ЧНУ


 

18 травня 2012 року у Мармуровій залі Резиденції митрополитів Буковини та Далмації відбулась зустріч претендентів на посаду ректора Мельничука Степана Васильовича та Ткача Миколи Васильовича з науково-педагогічними працівниками, співробітниками і особами, що навчаються.

Читати далі »

Моє місто — погляд збоку

 

Ірина Козловська

Бачив, чув, пережив, знаєш — СКАЖИ!

Ірина Козловська

Писанковий КВЕСТ!

Життя на юридичному факультеті ЧНУ ім. Ю.Федьковича не стоїть на місці. Студенти можуть обрати собі будь-який з численних заходів, що проводяться за ініціативи профбюро факультету, а їх насправді багато. Читати далі »

Пасхальна казка для дітей

 

Веселі посмішки, радісні обличчя, щирі обійми та святковий настрій…Така атмосфера царювала у Оршівському дитячому будинку «Ромашка» 12 квітня, коли поріг закладу переступили студенти та викладачі юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича з метою перетворити звичайний день діток на справжню казку. Читати далі »

Міжнародна конференція студентів на економічному факультеті

19–21 квітня 2012 р. в стінах Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася 1-ша Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених (IC YESS 2012), яка була приурочена 20-річчю кафедри фінансів та кредиту та 10-річчю Студентського наукового економічного товариства Чернівецького національного університету. Читати далі »

Університетська «Княгиня»

5 квітня в Мармуровій залі Чернівецького Національного університету відбулася прем’єра вистави за  авторською п’єсою художнього керівника театральної студії «Княгиня» при Чернівецькому Національному університеті. студентки п’ятого курсу філологічного факультету ЧНУ Ольги Калініченко «Дай  Боже щастя». Читати далі »

Нескончаемые польские приключения

 

Я любительница спонтанных решений и быстрых действий, по-польски это называется «w gorącejwodziekąpana”, т.е. искупанная в горячей воде.

Но если бы мне кто-то сказал семь лет назад, что я буду думать по-польски, говорить по-польски лучше, чем по-русски, что мне будут снится польские сны, что я закончу польскую филологию, буду преподавать в польском университете и учить польскому иностранцев – я бы ни за что не поверила.

Меня зовут Маша Макарова, мне 25 лет. Уже 5 лет я живу в городе Седльце– небольшом провинциальном городке на востоке Польши в 80 км от Варшавы. В этом году я заканчиваю польскую филологию в местном университете, кроме этого – учусь еще на 5 факультетах и преподаю.

Как так получилось? Обо всем по порядку :) Читати далі »