Архів: Травень 2011

Роздум про мрію…

Інколи мені хочеться бути — як острів. Острів в океані! Жити в самоті посеред велечі. Хочу бути маленькою цяткою на великій мапі світу. Не помічати сильних і не усвідомлювати слабкість, забути про нікчемність існування і просто бути. Не для всіх, а для себе! І бути ніким не дослідженою, і ніким не відкритою; і не роззореною меркантильними хапугами…жити без обов’язкового «Робінзона», і без обов’язкового… просто без обов’язкового!.. Читати далі »

Крапля турботи в морі байдужості

Як ти ставишся до людей, які вживають наркотики? Зневажаєш їх, шкодуєш, думаєш: „самі винні”, звинувачуєш у всіх смертних гріхах… А чи замислювався ти над тим, чому люди починають вживати наркотики? Що їх штовхає на це? Бажання „не відставати” від компанії, спроба втекти від реальності, непорозуміння з батьками, бажання стимулювати розум при здачі сесії чи просто відчуття „повного кайфу” на вечірці… Мотивів багато, але за всім цим стоять страх, невпевненість, злість, почуття провини… Читати далі »

Дискримінація — деградація?

Перші ідеї нерівності рас зародидилися ще в рабовласницькому суспільстві. Згодом в епоху Середньовіччя поділ на класи визнавав станову нерівність. Расизм, саме як ідеологія, виник у добу колоніалізму, коли панувала експлуатація, винищення індіанців, африканців і позбавлення прав неєвропейців називатися «повноцінною» расою. Згадаймо антисемітські настрої гітлерівської диктатури, чия расистська ідеологія стала причиною знищення мільйонів  осіб. Чи розділяє ці настрої сьогоденне суспільство, зокрема, українське? Наприклад, 22 квітня 2007 року у м. Києві тимчасова вірменська каплиця була розмальована свастикою. А 2005 року в м. Львові була схожа ситуація з вірменським собором. Читати далі »

З посмішкою на обличчі в незвідане

Рожеве волосся. Ні, краще червоне.  А може і вогненно — руде? Так, щоб напевне всіх з пантелику збити. І характер. Обов’язково характер. Стати впевненішим, сильнішим, розумнішим. Почну з понеділка. А ще краще – від сьогодні.
Бажання змінити щось у собі – природнє. Не буде перебільшенням сказати, що кожен з нас хоч раз в житті відчував таку потребу – стати іншим. Рано чи пізно приходить такий переломний момент, коли з’являється майже фізична потреба оновитися. Читати далі »

Чорнобильська катастрофа: закрита відкрита тема

Сьогодні на запит «Чорнобильська катастрофа» пошукова система Google видає близько 824 000 посилань на сторінки в мережі. Кожного року в знак пам’яті про жертв аварії на ЧАЕС 26 квітня ми вшановуємо їх хвилиною мовчання. У школах відкриті уроки, по телебаченню дубльовані обіцянки добудувати саркофаг. З року в рік нічого не змінюється, хіба люди (напевне, це вже якийсь своєрідний імунітет) вже не так гостро реагують на все, що пов’язано з цим лихом 25-річної давності. Читати далі »

Перемога, що не в’яне

Ви бачили тюльпани на центральні площі? Вони цвітуть і буяють саме в цей час, в цю пору. Неначе на парад вони вишукувалися, усі рівненькі, стрункі, мов на підбір. Немов далекого 1945 року переможці Великої Вітчизняної війни. Молоді, веселі, з піднесеним настроєм та неймовірним блиском в очах крокують бійці, які принесли свободу та омріяну перемогу своїй рідній землі. Читати далі »

Політичний безлад або це ще «квіточки»

З політичною ситуацією в нашій державі знайомі зараз навіть діти. Скандальні події, звинувачення, бійки, образи вже не є чимось незвичним чи рідкісним у владних колах. Суперечки виникають не лише у Верховній Раді України. Це доводять останні політичні події у Чернівцях (помітьте, що все це спровоковано «спільними зусиллями»). Читати далі »

Літній бюджет

Ммм… спочатку я поїду на море, потім в гори, в тур по Європі, або ж запрошу закордонних друзів до себе, а ще цілими днями відсипатимусь на весь навчальний рік уперед, вечорами на дискотеки, в нічні клуби, витрачу всі гроші, щоб це літо запам’яталось надовго!

Так, оскільки літні канікули не за горами, кожен потроху будує плани на майбутнє і, не шкодуючи грошей, воліє якнайкраще провести час. Нікого не лякає світова економічна криза.

Тож скільки і на що саме збираються витратити студенти цього літа?

Красовська Христина, студентка 3-го курсу факультету іноземних мов:
Гроші взагалі не збираюся витрачати. Цього літа хочу навпаки — ще підзаробити трохи. Їду в США по відомій програмі Work and Travel, адже додатковий заробіток та безцінний досвід ніколи не буде зайвим. Якщо буде час для відпочинку, то подорожуватиму країною, вивчаючи її традиції та культуру. Відверто кажучи, планую, щоб сума витрат була мінімальною.

Свирид Іван, студент 1-го курсу інженерно-технічного факультету:
Я уже давно мріяв купити хорошу гітару. Сподіваюсь на літніх канікулах придбати такий музичний інструмент. Раніше грошей не вистачало, а тепер зроблю собі подарунок після сесії.
Щодо поїздок, то ще не визначився. Проте, вважаю, що не важливо, де проводити вільний час влітку, головне — в компанії друзів.

Іван Іванчук, студент 2-го курсу фізичного факультету:
Я планую поїхати в Польщу, а саме — на Балтійське море. Хочу багато-багато відпочивати цього літа, щоб було, що згадати. Грошей не шкодуватиму, головне добре розслабитись і насолоджуватись життям на повну.
Я сподіваюсь на фінансову допомогу батьків.

Кулик Лілія,студентка 3-го курсу факультету іноземних мов:
О, в мене багато планів на літо! І, здається, я добрячу суму витрачу. Спочатку всередині травня я їду в санаторій, потім поїду до родичів за кордон. Там витрачатиму свої заощадження на розваги та покупки.
Грошей не шкодуватиму, адже збираюсь відпочити так, щоб запам’яталось на довго.

Олександр Бабін, студент 3-го курсу юридичного факультету:
Літом дуже хочу поїхати на “Голубі озера” у Вінницьку область. Давно мрію про це. А потім разом з друзями відпочиватиму: на пікніках, на морі, на дискотеках… Хоча, витрачатиму по-мінімуму. Гроші не викидатиму на вітер. Приблизна сума витрат 1500 грн. Сподіваюсь, відпочинок вдастся.

Щоб добре провести літні канікули, які б у вас плани не були, раджу перш за все організувати свій час і прирівняти свої бажання до фінансових можливостей. Найголовніше, залучити до свого відпочинку найвірніших друзів, тоді грандіозні веселощі вам гарантовано.

Побільше Вам веселощів, незабутніх вражень та неймовірних пригод.

Христина САГАН

У пошуках роботи

Ось і залишився ще місяць до найбільш очікуваного періоду для кожного студента, так як літні канікули асоціюються переважно з дискотеками, активним відпочинком за межами метушливого міста чи на сонячному березі моря з веселою компанією та безлічю іншими розвагами. Проте все частіше можна зустріти студентів, які вже після першого курсу влаштовуються на роботу, щоб не тільки покращити своє матеріальне становище, а й випробувати власні сили та можливості. Тим паче можна поєднати приємне з корисним: відпочити, заробити гроші та отримати значний досвід. Читати далі »

Happy birthday dear, наші факультети!

Цьогорічна весна була щедрою не лише на лагідне сонячне проміння, але й подарувала нам ряд свят — днів  факультетів нашого рідного ЧНУ. Можна з впевненістю сказати, що кожен факультет готувався до своїх іменин відповідально та наполегливо. Читати далі »