Рубрика: Розмова про…

Без обмежень

Нещодавно Міністерство освіти та науки, молоді та спорту пообіцяло вирішити споконвічну проблему студентства – скасувати комендантську годину у гуртожитках. На адресу вищих навчальних закладів України  було розіслано листи з багатообіцяючим заголовком “Про недопущення обмежень прав мешканців студентських гуртожитків”.

Поштовхом до такого рішення стали звернення  студентів та громадських організацій, зокрема Національного студентського союзу та «Студентського захисту», щодо обмеження прав студентів та аспірантів, які проживають у гуртожитках . Зокрема, стало відомо, що в окремих ВНЗ необґрунтовано забороняється вхід мешканців у гуртожиток після 23.00 години, що ускладнює їм можливість займатися в навчально-наукових лабораторіях, бібліотеках тощо та працювати у вільний від навчання час.  Тож таке обмеження порушує законні права осіб, які навчаються та проживають у гуртожитках, а також суперечить Конституції України, статті 9 Житлового кодексу, якими не допускається встановлення будь-яких обмежень на користування житловими приміщеннями.

Сам же Дмитро Табачник у відповідь на ці зауваження  відмітив, що чинне законодавство займеться відміною обмежень доступу студентів у гуртожитки, тому що багато хто  із них зараз працює та  повертається пізніше, для того й забезпечується університетом цілодобове чергування вахтерів. Також оприлюднено зміст самого міністерського листа, в якому йдеться про мету цього нововведення: “З метою реалізації прав студентів та аспірантів, які проживають у гуртожитках вищого навчального закладу, просимо привести у відповідність до законодавства та Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.11.2007 №1004, нормативні документи вищого навчального закладу, що регламентують перепускний режим у гуртожитках, для забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до гуртожитків”.

Проте, буде це очікуваною свободою, чи хаосом? Про цей документ та його можливі наслідки ми вирішили запитати проректора з науково-педагогічної роботи з питань начально-виховного процесу ЧНУ Марусик Тамару Володимирівну.

Якщо після дванадцятої години студенти заходять не у стані алкогольного сп’яніння, поводять себе адекватно, так, як належить студенту, то немає ніяких проблем. Ми знаємо, що студенти працюють, адже не всі батьки можуть забезпечити плату за навчання, а молоді ще ж треба й у кіно піти, й у кафе посидіти. Якщо студенти йдуть на дискотеку, яку організовує якийсь факультет, або ж загальноуніверситетську дискотеку – тоді теж нема питань, просто треба повідомити чергового про те, скільки людей прийде у гуртожиток пізніше. Якщо ж студенти після третьої години ночі починають «вибивати» двері, лаятися — про що тоді говорити? У наших студентських гуртожитках проживає 3700 студентів, які безперешкодно, якщо є потреба, можуть потрапити у гуртожиток, але все повинно бути вирішено належним чином”.

Отож, нам залишається лише дотримуватись елементарних етичних правил поведінки, і тоді не треба буде згодом придумувати історії про злих вахтерів, які не впускали нас у гуртожиток вночі. Адже як то кажуть “Навіть свободи має бути в міру”.

Галина ЛЮТА

 

Тетяна Танасійчук, філологічний факультет:

Я вважаю, якщо цей закон вступить у дію в нашому студмістечку, то це не змінить життя студентів на краще. Адже почнеться цілковитий безлад, особливо вночі . Можливо, ті студенти, які тільки чекають нагоди гульнути серед ночі, просто не розуміють, що вони заважатимуть іншим.  Як результат — конфлікти між студентами, недосипання, руйнування нервових клітин.

Олександр Рибойчук, історичний факультет:

Я вважаю, що цей закон взагалі не втілиться в дію. Це просто ще одна міністерська “правда”. Давайте перестанемо сліпо вірити міністерству, яке нас стільки разів обманювало, та нарешті навчимося заглядати у закони, адже вони написані про нас, про наші з вами права. Навіть якщо таке станеться, то, як би це не здавалось кльово, у гуртожитках буде повний безлад.

Наталія Гнатюк, економічний факультет:

Нарешті можна буде не бігти  у гуртожиток після роботи, боячись, що сьогодні можеш ночувати надворі. Думаю, що такі зміни будуть позитивними для всіх. Можливо, будуть якісь нюанси, але студентам буде набагато простіше жити. Доволі часто запізнення на кілька хвилин викликає бурю негативних емоцій у вахтерів та й у тебе, як наслідок.

Літній бюджет

Ммм… спочатку я поїду на море, потім в гори, в тур по Європі, або ж запрошу закордонних друзів до себе, а ще цілими днями відсипатимусь на весь навчальний рік уперед, вечорами на дискотеки, в нічні клуби, витрачу всі гроші, щоб це літо запам’яталось надовго!

Так, оскільки літні канікули не за горами, кожен потроху будує плани на майбутнє і, не шкодуючи грошей, воліє якнайкраще провести час. Нікого не лякає світова економічна криза.

Тож скільки і на що саме збираються витратити студенти цього літа?

Красовська Христина, студентка 3-го курсу факультету іноземних мов:
Гроші взагалі не збираюся витрачати. Цього літа хочу навпаки — ще підзаробити трохи. Їду в США по відомій програмі Work and Travel, адже додатковий заробіток та безцінний досвід ніколи не буде зайвим. Якщо буде час для відпочинку, то подорожуватиму країною, вивчаючи її традиції та культуру. Відверто кажучи, планую, щоб сума витрат була мінімальною.

Свирид Іван, студент 1-го курсу інженерно-технічного факультету:
Я уже давно мріяв купити хорошу гітару. Сподіваюсь на літніх канікулах придбати такий музичний інструмент. Раніше грошей не вистачало, а тепер зроблю собі подарунок після сесії.
Щодо поїздок, то ще не визначився. Проте, вважаю, що не важливо, де проводити вільний час влітку, головне — в компанії друзів.

Іван Іванчук, студент 2-го курсу фізичного факультету:
Я планую поїхати в Польщу, а саме — на Балтійське море. Хочу багато-багато відпочивати цього літа, щоб було, що згадати. Грошей не шкодуватиму, головне добре розслабитись і насолоджуватись життям на повну.
Я сподіваюсь на фінансову допомогу батьків.

Кулик Лілія,студентка 3-го курсу факультету іноземних мов:
О, в мене багато планів на літо! І, здається, я добрячу суму витрачу. Спочатку всередині травня я їду в санаторій, потім поїду до родичів за кордон. Там витрачатиму свої заощадження на розваги та покупки.
Грошей не шкодуватиму, адже збираюсь відпочити так, щоб запам’яталось на довго.

Олександр Бабін, студент 3-го курсу юридичного факультету:
Літом дуже хочу поїхати на “Голубі озера” у Вінницьку область. Давно мрію про це. А потім разом з друзями відпочиватиму: на пікніках, на морі, на дискотеках… Хоча, витрачатиму по-мінімуму. Гроші не викидатиму на вітер. Приблизна сума витрат 1500 грн. Сподіваюсь, відпочинок вдастся.

Щоб добре провести літні канікули, які б у вас плани не були, раджу перш за все організувати свій час і прирівняти свої бажання до фінансових можливостей. Найголовніше, залучити до свого відпочинку найвірніших друзів, тоді грандіозні веселощі вам гарантовано.

Побільше Вам веселощів, незабутніх вражень та неймовірних пригод.

Христина САГАН

У пошуках роботи

Ось і залишився ще місяць до найбільш очікуваного періоду для кожного студента, так як літні канікули асоціюються переважно з дискотеками, активним відпочинком за межами метушливого міста чи на сонячному березі моря з веселою компанією та безлічю іншими розвагами. Проте все частіше можна зустріти студентів, які вже після першого курсу влаштовуються на роботу, щоб не тільки покращити своє матеріальне становище, а й випробувати власні сили та можливості. Тим паче можна поєднати приємне з корисним: відпочити, заробити гроші та отримати значний досвід. Читати далі »

А ти «зубриш»?

Біль у спині, очах, руках, недоспані ночі, сльози… Нічого не нагадує? Що ж, а для деяких студентів, як виявляється, це щоденна норма при підготовці до семінарських занять. Так-так, і це лише невелика частина того, що їм доводиться пережити в той час, коли інші насолоджуються улюбленими фільмами, прогулянками з друзями, коханими та іншими необхідними для життя речами. Це при тому, що як одні, так і інші отримують однакові оцінки, ба навіть знання. В чому ж справа? Читати далі »

«Тактика відстороненості застаріла…»">«Тактика відстороненості застаріла…»

Заслужений журналіст України, редактор щоденної газети «День» і просто прекрасна жінка. Відтепер Лариса Івшина ще й викладач Національного університету «Острозька академія». Про це та іншу цікаву інформацію ми дізнались на зустрічі з Ларисою Олексіївною в стінах «Острозької академії» 21 січня 2011 року. Читати далі »