Рубрика: Психо…Я?

Дискримінація — деградація?

Перші ідеї нерівності рас зародидилися ще в рабовласницькому суспільстві. Згодом в епоху Середньовіччя поділ на класи визнавав станову нерівність. Расизм, саме як ідеологія, виник у добу колоніалізму, коли панувала експлуатація, винищення індіанців, африканців і позбавлення прав неєвропейців називатися «повноцінною» расою. Згадаймо антисемітські настрої гітлерівської диктатури, чия расистська ідеологія стала причиною знищення мільйонів  осіб. Чи розділяє ці настрої сьогоденне суспільство, зокрема, українське? Наприклад, 22 квітня 2007 року у м. Києві тимчасова вірменська каплиця була розмальована свастикою. А 2005 року в м. Львові була схожа ситуація з вірменським собором. Читати далі »

З посмішкою на обличчі в незвідане

Рожеве волосся. Ні, краще червоне.  А може і вогненно — руде? Так, щоб напевне всіх з пантелику збити. І характер. Обов’язково характер. Стати впевненішим, сильнішим, розумнішим. Почну з понеділка. А ще краще – від сьогодні.
Бажання змінити щось у собі – природнє. Не буде перебільшенням сказати, що кожен з нас хоч раз в житті відчував таку потребу – стати іншим. Рано чи пізно приходить такий переломний момент, коли з’являється майже фізична потреба оновитися. Читати далі »

Фанатіємо, але й діємо!

Мабуть, почувши слово «фанатизм», перша асоціація пов’язана з футбольними уболівальниками, в яких своя фан-культура, іншими словами футбольними хуліганами. Чи, скажімо, «ідолопоклоніння» певній визначній особистості, наприклад зірці кіноіндустрії чи у шоу-бізнесу. А ще досить популярним серед молоді стало фанатіти від рок-гуртів, вплив яких допомагає змінити весь гардероб у шафі, розмалювати під свій настрій стіни вдома, а також змінити вираз обличчя… І слід зазначити, що в деякій мірі саме цей «вираз обличчя» для когось є «соціальною» маскою, а для когось можливістю додати своїй волі замкнутості. Читати далі »

Навіємо собі хороше, щоб було нам всім гоже…

Психологія посідає вагоме місце у житті людини. Всі процеси нашого організму пов’язані з психологічними чинниками, і поясненням того чи іншого «душевного розладу» є психотерапія. Візьмемо до прикладу депресивний стан, який супроводжується душевним болем, а згодом стає причиною виникнення багатьох різних хвороб. Тобто, людська психіка виступає своєрідним каталізатором. Читати далі »

Bodylanguage: сон, парта, аудиторія

Малюнок Ірини Червоної

Розпочавши нашу розповідь з тлумаченням жестів, пов’язаних з положенням «стоячи», ми перемістимось в аудиторію, на нудну лекцію, де бідного індивіда 80 хвилин змушують поглинати надмірну кількість інформації. Один об’єкт дослідження буде розпинатись чи то біля дошки, чи за кафедрою. Решта – імітувати увагу. Читати далі »

Даруйте світло

Кожен з нас народжується зі світлом в душі. Діти приходять у світ добрими, і життя впливає на них. Життя – це суспільство, перш за все. Родина, друзі, вчителі. На когось впливають позитивно: знають, що кожна дитина – це індивідуальність, характер, вдача,  що дитина – це  Воїн світла. І намагаються розвинути в ній все те добре, що закладене природою. Допомагають проявляти особистість, вчать самостійно думати, насолоджуватися життям. А буває навпаки… Сумно, звісно. Це коли перетворюють на сіру масу, радять не «висуватись», бути як всі. А потім щиро дивуються, чому ж діти нічого не знають, не вчаться. Треба навчати не думок, а думати. Читати далі »

Зимонька-Зима

Зовсім непомітно, тихенько підкрадається вечірніми приморозками зима. Щороку ми чекаємо її приходу, але так і не можемо вловити саме той МОМЕНТ! Читати далі »

Bodylanguage, або жести красномовніші за слова!

За допомогою слів під час розмови людина передає 7% інформації, звукові ефекти голосу дозволяють зрозуміти вас на 38% краще, а міміка і жести забезпечують 55% взаєморозуміння. Уявляєте, скільки ми втрачаємо під час телефонної розмови, а ще гірше – спілкуючись в чаті?! Ніколи не зможе  смайлик передати того, що говорить про вас манера закидати ногу на ногу, ховати руки в кишені чи схрещувати їх на грудях (ну, нема кишень, куди ж їх подівати?). Спостереження за середньостатистичним  студентством показало, що нам просто необхідно розказати вам про певні аспекти невербальної психології! Читати далі »