Рубрика: Факт і крапкА

Причина — в Євро 2012

Euro2012Як виявилось, Євро-2012 — це не тільки чималі затрати для державної скарбниці, намагання покращити інфраструктуру й заманити допитливого європейського туриста в українські нетрі, а ще й причина добряче стиснути навчальний рік для вузів. Отже, згідно з листом МОНмолодьспорту «Щодо організації навчального процесу в 2011/2012 навчальному році», без змін залишиться тільки традиційна дата початку навчання – 1 вересня. Ще остаточно не відомий час зимової сесії та канікул, проте згідно з цим же листом, державну атестацію за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра планують завершити до 25 травня, а видачу документів до 5 червня 2012 року. Читати далі »

Перша шпаргалка для першокурсника

Гадаю, зайвим було б перелічувати все те безмежжя незрозумілих речей, з яким зустрічається кожен першокурсник у кожному вузі. З власного досвіду знаю, що найважче розібратись зі шкалою оцінювання. Читати далі »

Гості з Митної служби України

Митна службаЦього літа в студентів та аспірантів кафедр ЧНУ була можливість почути про діяльність Митної служби в Україні, задати питання та почути відповіді. До міста завітав Перший заступник Голови Державної митної служби України Дороховський Олександр Миколайович разом з начальником департаменту розпорядчої роботи та начальником відділу кадрів. Читати далі »

Вступна кампанія 2011

Навіть якщо у вашій кишені вже давно лежить студентський квиток і Ви тихенько насміювались з переляканих абітурієнтів, то це ще не означає, що наступна інформація не буде для Вас цікавою! Читати далі »

Два центральних автовокзали?

Перше враження про незнайоме місто, в яке приїжджає людина, складається від автовокзалу. Погодьтесь, враження від теперішнього центрального автовокзалу у Чернівцях виникає не найкраще: похмура будівля з не менш похмурими касирами, сумнівна їжа, набридливі прохачі, які частіше за все є професійними виманювачами ваших грошей… Це далеко не весь перелік.

Проте, запевняють, що до кінця 2011 року нинішній Центральний автовокзал міста помітно зміниться. Читати далі »

Світ не без добрих людей

У лютневому номері нашої газети персоною в об’єктиві стала Анелія Дроздик. Обираємо в цю рубрику непересічних студентів нашого університету, талановитих і неординарних особистостей. Але не тільки цей критерій став ключовим для обрання Анелії нашою героїнею. Минулого року у листопаді дівчині поставили важкий діагноз, і їй потрібна наша допомога. Дружна університетська сім’я не покинула Анелію в біді, й через два місяці після початку акції зі збору коштів для проведення операції нам є про що вам розказати. Читати далі »

Що ви знаєте про стипендії?

Відомо, що для студентів, які навчаються на державній формі навчання, хороші оцінки та характеристики приносять довгоочікувані зарплати-стипендії. Поряд зі звичайними (ординарними) існують також іменні стипендії: Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, ім. М. Грушевського, Обласної державної адміністрації та іменні (персональні) стипендії кожного факультету. Читати далі »

Переведення з платної форми навчання на бюджетну

Ви сумлінно готуєтесь до занять, отримуєте хороші оцінки, проте перебуваєте на платній формі навчання? А чи знали ви, що маєте можливість переведення на бюджетну форму? Звичайно, переведення може бути здійснене тільки за умови наявності вакантних місць державного замовлення саме на цьому напрямі (спеціальності) та курсі. Такі вакантні місця кожного семестру оприлюднюються на дощі оголошень вашого факультету. Читати далі »

Дні добра в Чернівцях

Змалку кожного з нас, я впевнена, вчили творити добро, чітко розмежовували що є добром, а що – злом. Однак в нестримному русі життя ми забуваємо головне – творити добро легко і підвласно кожному з нас. Творити добро можна і ласкавою усмішкою, добрим чуйним словом. Тоді і люди, і оточуючий світ стануть добрішими.

Саме такими міркуваннями і створювалася українська ініціатива «Добра Україна», яка в лютому святкувала річницю створення. Але не забула творити добро і достукатися до сердець всіх чернівчан. Читати далі »

Почни з себе!

Чи знаєте ви, що 21 лютого – міжнародний День рідної мови? Проте у сучасних українців погляди на рідну мову суттєво відрізняються. День якої мови святкуєте ви? В чому ж проблема полімовного українського суспільства? Читати далі »